Napisane:  czwartek, 4 sierpnia 2022, 19:32 przez: Przemysław Lewandowski

Kovac: "Nie mogę się doczekać"

Trener VfL Niko Kovac z niecierpliwością wyczekuje pierwszego ligowego meczu Wilków z Werderem Bremą.

VfL Wolfsburg będzie w sobotę gościć u siebie drużynę Werder Brema. Mecz otwarcia 60 sezonu Bundesligi rozpocznie się o godzinie 15:30. Będzie to 49 spotkanie ligowe pomiędzy obiema drużynami. Werder po jednosezonowej nieobecności wraca do najwyższej klasy rozgrywkowej. Na konferencji prasowej przed meczem w Volkswagen Arena trener Niko Kovac odpowiedział na pytania mediów dotyczące…

…zawodników: „Kilian Fischer miał ostatnio problemy z łydkami i prawdopodobnie nie wystąpi w sobotę. Powszechnie wiadomo, że kontuzja Yannicka Gerhardta nadal nie pozwala mu na powrót do gry. Poza tym wszyscy pozostali zawodnicy są sprawni i gotowi."

…przygotowań do nowego sezonu: „W okresie przedsezonowym zawsze jest dużo pracy. Jest wiele prób i błędów, a na początku sezonu nikt tak naprawdę nie wie, na czym stoi. Poza sparingami nie ma żadnych punktów odniesienia. W związku z tym napięcie przed rozpoczęciem sezonu Bundesligi jest wysokie. Oczywiście wszyscy będziemy się starać dobrze zacząć i zdobywać punkty w rozgrywkach, celem zyskania poczucia bezpieczeństwa. Jako trenerzy uważamy, że omówiliśmy już wszystko, lecz pierwsze prawdziwe odpowiedzi na pytania pojawią się dopiero po kilku meczach ligowych."

…przeciwników: „Nie są typową drużyną po awansie z drugiej ligi. Werder Brema to klub należący do najwyższego szczebla. Nie powinni byli wypaść z Bundesligi, zresztą zaliczyli bardzo dobry sezon na drugim poziomie. Sprawy trenera Werderu Ole Wernera układają się naprawdę dobrze. Spodziewamy się doskonałego występu na poziomie Bundesligi i intensywnej gry z dodatkowym smaczkiem, ponieważ będzie to rywalizacja pomiędzy dwoma północnymi klubami."

…meczów otwarcia VfL: „Niestety w piłce nożnej nie ma czegoś takiego jak czas. Jesteś oceniany już od ostatniego gwizdka swojego pierwszego spotkania. Będziemy działać powoli i nie będziemy podejmować żadnych drugich kroków przed zrobieniem pierwszego. Oczywiście musimy upewnić się, że zagramy dobrze w naszym pierwszym meczu. Jeśli zagramy tak jak potrafimy, mamy duże szanse - choć wiemy, że Werder Brema też będzie miał coś do powiedzenia w tym temacie. To co wydarzy się w przyszłym tygodniu w Monachium, nie jest w tej chwili dla nas najważniejsze.”

…swojego powrotu do Bundesligi: „Należę do Bundesligi i zawsze za nią podążałem. To dla mnie wyjątkowe uczucie, że mogłem tutaj wrócić. Teraz presja rośnie, ale jest też podekscytowanie i adrenalina. Nie mogę się doczekać meczu otwarcia w sobotę.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także:

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram