Napisane:  środa, 10 sierpnia 2022, 11:18 przez: Przemysław Lewandowski

Niko Kovac wypowiedział się na temat Jakuba Kamińskiego

Zdaniem trenera Wilków, polski zawodnik ma jeszcze przed sobą sporo pracy.

W okresie przedsezonowym nasz rodak wypadł bardzo pozytywnie. Dyrektor sportowy VfL Marcel Schaefer zachwycał się talentem Polaka, chwaląc jego dynamikę, techniczne umiejętności czy możliwość przyspieszenia. Wydane na jego transfer z Lecha Poznań 10 mln € uznano za dobrze zainwestowane pieniądze, gdyż klub wiąże z nowym nabytkiem spore nadzieje na przyszłość. Pomimo wielu opinii o dobrych występach i licznych pochwał, trener Wolfsburga ocenił postępy młodego zawodnika nieco bardziej obiektywnie. W rozmowie z "Viaplay", szkoleniowiec Wilków wypowiedział się na temat pracy Polaka w zespole, licząc, że piłkarz szybko przyzwyczai się do nowych warunków i stylu gry. "Na pewno nauka piłkarska musi wyprzedzić naukę języka, bo nie chcę dopuścić, by Kamiński wracał do złych nawyków, które przyswoił sobie w Polsce. Teraz gdy Kuba znalazł się w Wolfsburgu musi te wszystkie przywary, które pewnie nabył jeszcze w wieku juniorskim, szybko zlikwidować."

Kovac odniósł się także do kwestii komunikacji, gdyż Polak dopiero uczy się języka naszych zachodnich sąsiadów. "W tej chwili barierą jest dla niego nieznajomość języka niemieckiego. Próbujemy ją obchodzić. Grupie, która nie posługuje się niemieckim tłumaczymy ćwiczenia na język angielski."

Oczywiście wypowiedzi Kovaca nie należy odbierać negatywnie. Po zremisowanym meczu z Bremą, podczas którego zespół Zielono-Białych nie zaprezentował się zbyt dobrze, trener nie szczędził krytyki niemalże wszystkim swoim zawodnikom. Od zeszłej soboty szkoleniowiec praktycznie cały czas skupia się w swoich wystąpieniach na konieczności poprawy poziomu gry swojej drużyny i eliminacji licznych błędów. Jego przemyślenia należy raczej traktować na zasadzie: "jest dobrze ale dzięki ciężkiej pracy może być o wiele lepiej". Wszystko zależy więc już teraz od samego piłkarza: jego zaangażowania w rozwój i chęci do pracy. Ocena będzie z całą pewnością bardziej wiarygodna i miarodajna dopiero po zakończeniu jego pierwszego sezonu Bundesligi w nowych barwach.

Dla tych, którzy wyczekują kolejnego występu rodaka w drużynie Wilków: jest szansa, iż będzie ku temu okazja już w najbliższą niedzielę. VfL Wolfsburg rozegra swój drugi mecz ligowy w starciu z Bayernem Monachium. Start jest przewidziany na godzinę 17:30.

Tydzień temu mieliśmy okazję podziwiać grę Jakuba przez 23 minuty, gdy wszedł do gry z ławki rezerwowych, zastępując Marmousha w spotkaniu z Werderem Bremą. Liczymy więc, że Kovac da Polakowi również szansę w Bawarii.

Źródło: Viaplay
Źródło foto: fakt.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także:

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram