Napisane:  poniedziałek, 20 czerwca 2022, 13:14 przez: Redakcja

Niko Kovac na konferencji "Mamy duże ambicje"

Nowy główny trener Niko Kovac zaczyna przygotowania do nowego sezonu z Vfl Wolfsburg z wielkimi ambicjami.

VfL Wolfsburg oficjalnie zaprezentował swojego nowego trenera. W poniedziałek po południu biało-zieloni zaprezentowali Niko Kovaca na konferencji prasowej. Wraz z dyrektorem sportowym VfL Marcelem Schäferem, 50-latek, który ostatnio trenował AS Monaco we Francji, a teraz wrócił do Bundesligi, odpowiadał na pytania obecnych przedstawicieli mediów. Kovac, następca Floriana Kohfeldta, podpisał kontrakt do 2025 roku i realizuje wielkie ambicje z Vfl. Wilki zajęły dwunaste miejsce w zeszłym sezonie i zakończyły Bundesligę z 16 porażkami. Z nowym głównym trenerem VfL chce znów zaatakować. Kovac poprosił swój zespół o wewnętrzne testy wydajności w poniedziałek, a pierwsza jednostka treningowa na boisku została zaplanowana na środę. Nowy trener opowiadał o letnich przygotowaniach i swojej filozofii, a także o...

… jego powrót do Niemiec: Jestem dzieckiem Bundesligi i cieszę się, że wracamę. W związku z tym jesteśmy bardzo zmotywowani i czekamy na to zadanie. Chcemy coś osiągnąć razem z VfL i w środę rozpoczniemy pracę, by się dobrze przygotować.

… jego kontakty z VfL Wolfsburg: Dzięki Volkswagenowi klub ma silnego partnera po swojej stronie, dzięki czemu VfL rozwinął się w uznany klub Bundesligi po powrocie w ciągu ostatnich kilku lat i już mógł świętować wielki sukces. Jestem przekonany, że mamy tu wszystko, aby odnieść sukces. Infrastruktura i skład klubu należą do pierwszej piątki w Bundeslidze. Wolfsburg zawsze miał duże ambicje, więc chcemy je kontynuować w tym roku.

…jego cele: Nikt tutaj nie był zadowolony z dwunastego miejsca w tabeli. W ostatnich latach grano Ligę Mistrzów i Ligę Europy – klub chciałby to powtórzyć. Dlatego chcemy odnosić większe sukcesy, bo tytuły są najmilszą rzeczą, nawet jeśli nie są łatwe do zdobycia w Bundeslidze. Ale chcemy grać razem i odnosić sukcesy - to oznacza znowu być częścią międzynarodowej sceny.

… jego przeprowadzka do Wolfsburga: Zawsze miałem kontakt z Marcelem i znam Jörga z Leverkusen (wspólny sezon jako zawodnik Bayer Leverkusen w 1997/1998, przyp. red.). Szybko znaleźliśmy wspólny język i nawiązaliśmy szybko nić porozumienia. W naszych rozmowach szybko odniosłem wrażenie, że jestem tutaj potrzebny, że jestem mile widziany i że mogę wziąć na siebie odpowiedzialność. VfL to bardzo dobry adres w Bundeslidze i razem chcemy sprowadzić klub z powrotem w kierunku, który nas wszystkich uszczęśliwi.

… jego skład: Jakość jest kluczem. Ostatnie lata były trudne dla wszystkich klubów. Dlatego być może będę musiał spróbować czegoś z młodszymi graczami. Zrobimy to również tutaj. Doświadczeni gracze pomogą drużynie. Drużyna grała w Lidze Mistrzów – nie było aż tak wielu odejść. Jednak zespół radził sobie gorzej w zeszłym roku. Dwunaste miejsce nie oddaje jakości, to do nas należy ponowne nadanie odpowiedniego kierunku. Ale każdy musi wziąć za to odpowiedzialność, abyśmy mogli wspólnie rozwijać VfL.

... jego filozofia futbolowa: Opowiadamy się za mottem VfL „praca, piłka nożna, pasja” i chcemy być fizycznie dominujący, fizycznie obecni i grać intensywnie, agresywnie – wszystko, co jest obecnie potrzebne w piłce nożnej. Tylko kilka gier można wygrać przez czekanie i powściągliwość. Zamiast tego musisz zranić przeciwnika w określonych fazach, a nie czekać i zobaczyć. Dzięki intensywnemu stylowi gry możemy popracować nad przeciwnikiem i strzelać gole – im więcej, tym lepiej. Automatyzacje są tak samo potrzebne, jak szybkie rozwiązania. To zajmie trochę czasu, ale chcemy ciężko pracować i być dominującymi.

…o przygotowaniach do lata : Chęć występu jest bardzo ważna w piłce nożnej. Bez nich nie ma szans na sukces. Drużyny, które trenowałem, zawsze były sprawne, to część tego. Będziemy dobrze pracować, aby się tam dostać z VfL. Mamy do tego najlepsze warunki, aby kontrola i planowanie treningu były absolutnie skoordynowane. Oczywiście damy również zawodnikom odpoczynek, którego potrzebują – ale będziemy pracować w sposób zorientowany na cel.

... możliwość zdobycia tytułu VfL: W piłce nożnej wszystko jest możliwe, nawet jeśli nie jest to łatwe. Jeśli pracujesz i wierzysz w to, wszystko jest możliwe. Jeśli o tym nie marzysz, nie osiągniesz tego. Chcemy zdobywać tytuły, porozmawiamy – miejmy nadzieję – czy jest to możliwe pod koniec sezonu.

Dyrektor sportowy VfL Marcel Schäfer o…

…rozmowy z Niko Kovacem: VfL oferuje najlepsze warunki dla zawodników i trenerów do dobrej i spokojnej pracy. Nasza infrastruktura jest znakomita, drużyna daje z siebie więcej niż w zeszłym sezonie, co nie spełniło naszych oczekiwań. Podobnie jak Niko, mamy ambicje. Jest dzieckiem Bundesligi, zdobywał tytuły z dwoma klubami i stoi za naszym hasłem, które jest dla nas bardzo ważne. W rozmowach o naszych wspólnych zadaniach szybko znaleźliśmy wspólny mianownik i tak samo zaznaczyliśmy w drobnych szczegółach, co jest niezwykle ważne.

…długoletnia wspólna współpraca: Pragnienie ciągłości jest bardzo duże. Chcemy wspólnie z sukcesem pracować w nadchodzących latach. Aby to zrobić, musimy bardziej żyć naszymi wartościami, pomagać i zachęcać się nawzajem. Ale będziemy również stawiać żądania i obarczać każdego człowieka odpowiedzialnością. Wszyscy chcemy razem odnosić sukcesy, więc wszyscy musimy razem pracować, wykorzystywać nasze zasoby, łączyć się i umieszczać poczucie wspólnoty wyraźnie ponad osobistymi celami. Zawsze odnosiliśmy sukcesy w VfL, kiedy mieliśmy wspólny cel. Możemy to osiągnąć tylko wtedy, gdy jesteśmy zdyscyplinowani, jasno skoncentrowani i wykazywali się maksymalnym zaangażowaniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także:

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram