Napisane:  sobota, 6 listopada 2021, 18:06 przez: Redakcja

Nmecha daje trzy punkty Wolfsburgowi!

Po wyrównanym spotkaniu Vfl Wolfsburg pokonał u siebie FC Augsburg. To już trzecie z rzędu zwycięstwo Wilków pod wodzą trenera Floriana Kohfeldta.

Wilki umocniły swoje miejsce w górnej części tabeli Bundesligi w sobotę po pokonaniu Augsburga, wygrywając u siebie 1:0. Lukas Nmecha strzelił jedynego gola w meczu w 14. minucie. VfL Wolfsburg zaprezentował imponujący występ w pierwszej połowie, torując drogę do trzeciego z rzędu zwycięstwa dla trenera Kohfeldta.

Goście przejęli inicjatywę i stworzyli kilka dobrych okazji w drugiej połowie, gdy Zielono-Biali zaczęli odczuwać zmęczenie, ale Koen Casteels był dziś niepokonany. Po 95 minutach Wolfsburg mógł cieszyć się z kolejnego kompletu punktów.

Drużyna Floriana Kohfeldta po przerwie na reprezentację wybierze się na SchücoArena, aby zmierzyć się z beniaminkiem - drużyną DSC Arminia Bielefeld w sobotę 20 listopada (początek 15:30).

Gol

1-0 L. Nmecha (14'): Genialny strzał głową napastnika Vfl! Paulo Otavio gra dwa razy z Maximilianem Arnoldem, a następnie wykonuje dokładne dośrodkowanie z lewej strony na bliższy słupek, gdzie Nmecha wyprzedza kapitana Augsburga Jeffreya Gouweleeuwa. Jego główka przelatuje nad wyciągniętymi palcami bramkarza Rafała Gikiewicza i trafia do siatki – to trzeci gol 22-latka w ostatnich trzech występach Wolfsburga.

Skład i statystyki

VfL Wolfsburg: Casteels – Bornauw (56' Van de Ven), Guilavogui, Brooks – Baku (81' Mbabu), Arnold, Gerhardt (81' F. Nmecha), Otavio (69' Roussillon) – L. Nmecha, Steffen (56' 'Lukebakio) – Weghorst

Rezerwowi: Pervan, Mehmedi, Philipp, Ginczek

FC Augsburg: Gikiewicz – Gumny, Gouweleeuw, Oxford, Pedersen – A. Maier, Strobl (39' Dorsch), Caligiuri (64' Hahn), Vargas (64' Cordova) – Finnbogason (46' Niederlechner, 74' Gregoritsch) – Zeqiri

Rezerwowi: Koubek, Framberger, Winther, Gruezo

Gol: 1:0 L. Nmecha (14')

Żółte kartki: Guilavogui, F. Nmecha / Strobl, Oxford, Pedersen

Sędzia: Marco Fritz (Korb)

Frekwencja: 16.095 w Volkswagen Arena