Napisane:  środa, 22 marca 2023, 00:11 przez: Przemysław Lewandowski

Nowa twarz w ataku

Vivien Endemann opuści szeregi SGS Essen i z początkiem następnego sezonu dołączy do VfL Wolfsburg.

Kobieca kadra VfL Wolfsburg na sezon 2023/24 nadal się kształtuje, a Vivien Endemann została właśnie czwartym nowym nabytkiem zespołu na następny sezon (zaraz po Chantal Hagel, Anneke Borbe i Lisie Schmitz). 21-letnia napastniczka, która jest związana z SGS Essen od 2021 roku, wcześniej była częścią drużyny SV Meppen, która w 2020 roku awansowała do kobiecej Bundesligi FLYERALARM. W najwyższej klasie rozgrywkowej zaliczyła łącznie 59 występów, dodatkowo rozgrywając 12 spotkań w Pucharze DFB. Zawodniczka podpisała kontrakt, który będzie obowiązywać do 30 czerwca 2026 roku.

"VfL Wolfsburg to dla mnie jedna z najlepszych drużyn w Europie" - powiedziała Endemann. "Rozmowy z dyrekcją były bardzo przekonujące. Widzę tutaj szansę na dalszy rozwój i zdobywanie tytułów razem z zespołem."

"Cieszymy się, że pozyskaliśmy bardzo utalentowaną i wszechstronną ofensywną zawodniczkę, która swoim tempem jest w stanie sprawić problemy w obronie" - dodał dyrektor sportowy VfL Ralf Kellermann. "Ta cecha, jak również jej determinacja do podejmowania kolejnych kroków w jej rozwoju, idealnie pasują do naszego profilu wymagań."

Zobacz także  Potwierdzono znośne przyjazne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także:

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram