Napisane:  środa, 9 sierpnia 2023, 20:23 przez: Karolina Lisek

Nowa zawodniczka z Barcelony

Obrończyni Nuria Rabano Blanco dołączała do drużyny VfL Wolfsburg na zasadzie wolnego transferu.

Niecałe pięć tygodni przed rozpoczęciem sezonu 2023/2024, VfL po raz kolejny wykazał się aktywnością na rynku transferowym: Nuria Rabano Blanco wzmocni skład Wilczyc i od razu rozpocznie udział w sesjach treningowych z drużyną. Hiszpańska defensorka, która występuje głównie na lewej stronie obrony, podpisała kontrakt obowiązujący do 30 czerwca 2026 roku. W przyszłości będzie nosić koszulkę z numerem 14 na plecach. W minionym sezonie 24-latka, która dołączyła do VfL na zasadzie wolnego transferu, była związana kontraktem z FC Barceloną. Dla katalońskiej drużyny zagrała w 24 meczach.

W Primera Division od 2019 roku

W latach 2020-2022 Rabano grała dla Realu Sociedad San Sebastian. W sezonie 2021/2022 po raz pierwszy zakwalifikowała się do Ligi Mistrzyń z drużyną z Baskonii. Zadebiutowała w hiszpańskiej Primera Division w 2019 roku w zespole Deportivo La Coruna po awansie z galicyjskim klubem do najwyższej klasy rozgrywkowej. Rabano była powoływana do reprezentacji Hiszpanii do lat 17, a w 2022 roku - w meczu towarzyskim ze Szwecją -  zaliczyła swój pierwszy i jak dotąd jedyny występ w drużynie seniorskiej.

"VfL to jeden z najlepszych klubów w Europie".

"Z niecierpliwością czekam na nowe wyzwanie w VfL Wolfsburg", powiedziała Rabano. "VfL jest od wielu już lat jednym z najlepszych klubów w Europie i nawet w Hiszpanii wiadomo, jak profesjonalnie działa Wolfsburg. Dlatego jestem bardzo szczęśliwa, że mogę zrobić ten krok w mojej karierze. Przede wszystkim zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby jak najszybciej się zintegrować i przyzwyczaić do nowego otoczenia. Co więcej,  chcę pomóc drużynie w realizacji ambitnych celów sportowych na trzech frontach!".

"Cenne wzmocnienie"

Ralf Kellermann, dyrektor ds. piłki nożnej kobiet w VfL Wolfsburg, powiedział: "Obserwowaliśmy Nurię już podczas jej pobytu w San Sebastian, gdzie konsekwentnie przekonywała nas dobrymi występami. W tamtym czasie nie podpisaliśmy z nią kontraktu, ponieważ zdecydowała się grać dla FC Barcelony. Teraz jesteśmy bardzo szczęśliwi, że w końcu udało nam się odnaleźć, ponieważ jesteśmy przekonani o jej jakości jako silnej lewej obrończyni z ofensywnymi zapędami. Jestem przekonany, że Nuria będzie cennym wzmocnieniem, zwłaszcza biorąc pod uwagę szerokość naszego składu!".

Źródło: VfL Wolfsburg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także:

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram