Napisane:  sobota, 30 lipca 2022, 14:15 przez: Przemysław Lewandowski

Nowy kapitan drużyny VfL Wolfsburg

Maximilian Arnold został mianowany 23. kapitanem Wilków w Bundeslidze.

Maximilian Arnold, który w zeszłym sezonie ustanowił nowy rekord liczby występów w VfL Wolfsburg, został nowym kapitanem drużyny. Trener Niko Kovac ogłosił decyzję w piątek.

Arnold urodził się w Riesa i dołączył do Zielono-Białych w wieku 15 lat. Zadebiutował w Bundeslidze w wieku 17 lat jako jeden z najmłodszych piłkarzy w historii klubu. Uznawany za motor napędowy linii pomocy, występował we wszystkich meczach ligowych w zeszłym sezonie, a teraz wchodzi w 12 sezon w składzie pierwszej drużyny. Grając w barwach VfL stał się również pełnoprawnym reprezentantem Niemiec, wcześniej reprezentując swój kraj na poziomie rozgrywek młodzieżowych. Do niedawna 28-latek pełnił rolę zastępcy kapitana.

W VfL było łącznie 22 kapitanów odkąd drużyna pojawiła się w Bundeslidze. Pierwszym po zdobyciu awansu był Jann Jensen, natomiast Diego Benaglio nosił opaskę kapitana najdłużej, pełniąc tę rolę przez pięć lat w latach 2012-2017. Kovac wybrał poprzednika Arnolda, bramkarza Koena Casteelsa, na wicekapitana Wilków, obok Maxence'a Lacroix.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także:

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram