Napisane:  poniedziałek, 7 sierpnia 2023, 12:09 przez: Przemysław Lewandowski

Nowy lewy obrońca

Brazylijczyk Rogerio przechodzi do Wilków z Sassuolo Calcio.

VfL Wolfsburg sfinalizował piąty transfer przed rozpoczęciem nowego sezonu. Lewy obrońca Rogerio Oliveira da Silva, powszechniej znany jako Rogerio, przenosi się do Wolfsburga z grającego w Serie A zespołu Sassuolo Calcio. 25-letni Brazylijczyk, który będzie nosił koszulkę z numerem 13, podpisał z Wilkami kontrakt obowiązujący do 30 czerwca 2027 roku.

"Wszyscy doskonale wiedzieli, że w ostatnich tygodniach szukaliśmy lewego obrońcy" - powiedział dyrektor sportowy VfL Sebastian Schindzielorz. "Jesteśmy tym bardziej zadowoleni, że udało nam się pozyskać Rogerio - zawodnika, który idealnie pasuje do naszego profilu. Rogerio w ostatnich latach konsekwentnie udowadniał swoje umiejętności w Serie A. Jest silny technicznie i oferuje duże tempo, co z całą pewnością pomoże nam na lewym skrzydle."

Rogerio skomentował: "Jestem bardzo zadowolony z przeprowadzki do Wolfsburga. To dla mnie ważny krok i jestem przekonany, że podjąłem właściwą decyzję - zarówno dla siebie, jak i mojej kariery. Udowodnienie swojej wartości w Bundeslidze jest dużym wyzwaniem. To dla mnie prawdziwy zaszczyt, że mogę nosić barwy VfL."

Brazylijczyk jest piątym zawodnikiem VfL w obecnym okienku transferowym, po Cedricu Zesigerze, Moritzu Jenzie, Vaclavie Cernym i Tiago Tomasie. Rogerio dołączył do Sassuolo w 2016 roku z brazylijskiej drużyny Sport Club Internacional, ale już po kilku miesiącach przeniósł się do Juventusu, gdzie występował w drużynie U19. Po dwuletnim wypożyczeniu do Sassuolo w latach 2017-2019, klub z regionu Emilia-Romania podpisał z lewym obrońcą stałą umowę. Rogerio rozegrał dla Sassuolo łącznie 148 występów we włoskiej ekstraklasie, notując w tym czasie dwa gole i siedem asyst.

Źródło: vfl-wolfsburg.de

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także:

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram