Napisane:  czwartek, 23 lutego 2023, 12:36 przez: Przemysław Lewandowski

Nowy nabytek między słupkami

VfL Wolfsburg pozyskał Anneke Borbe - bramkarka dołączy do zespołu latem, opuszczając szeregi Werderu Brema.

Kobieca drużyna VfL ogłosiła już drugi transfer na nadchodzące lato. Anneke Borbe oficjalnie dołączy do zespołu z dniem 1 lipca 2023 roku. 22-letnia bramkarka przechodzi z Werderu do VfL na zasadzie wolnego transferu, podpisując kontrakt, który zatrzyma ją w nowym klubie do 30 czerwca 2025 roku.

Borbe gra w Werderze od 2015 roku, debiutując w Bundeslidze w wieku zaledwie 16 lat. Od tego czasu rozegrała w kobiecej Bundeslidze FLYERALARM 60 meczów, awansując przez różne niemieckie drużyny młodzieżowe, aż do poziomu międzynarodowego.

"VfL Wolfsburg jest jednym z czołowych klubów kobiecej piłki nożnej, zarówno w kraju, jak i za granicą" - powiedziała Borbe. "Możliwość pracy w tak profesjonalnym środowisku nie zdarza się codziennie. Jestem pewna, że w VfL będę mogła stawiać kolejne kroki w moim rozwoju, jednocześnie przyczyniając się do sukcesów zespołu."

"Mimo, że Anneke ma zaledwie 22 lata, ma już spore doświadczenie w Bundeslidze" - powiedział Ralf Kellermann, dyrektor sportowy VfL. "Niewiele bramkarek w jej wieku może pochwalić się 60 występami. Cieszę się, że dołączy do naszej drużyny już następnego lata i jestem pewien, że we właściwym czasie ta decyzja okaże się równie korzystna dla samej Anneke."

Źródło: vfl-wolfsburg.de

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także:

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram