Napisane:  czwartek, 26 stycznia 2023, 07:36 przez: Przemysław Lewandowski

Nowy nabytek z Francji

Wilki pozyskały obrońcę - Nicolasa Cozzę.

VfL Wolfsburg wzmocnił swoje szeregi defensywne, podpisując kontrakt z 24-letnim lewym obrońcą Nicolasem Cozzą, który dołącza do Zielono-Białych z francuskiego klubu Montpellier HSC ze skutkiem natychmiastowym. Francuz będzie nosił w VfL koszulkę z numerem 8. Zawodnik podpisał kontrakt na 4,5 roku, obowiązujący do 30 czerwca 2027.

"Nicolas to zawodnik, który w ostatnich latach poczynił ogromne postępy" - powiedział dyrektor sportowy VfL, Marcel Schäfer. "Posiada doskonały zmysł podstawowego zrozumienia taktyki i jest znany z kreowania wysokiej jakości futbolu, co konsekwentnie dostarcza, pomimo swojego młodego wieku. Czekamy z niecierpliwością na tego wszechstronnego i obiecującego gracza, który wzmocni nasz zespół."

Cozza dołączył do młodzieżowej akademii Montpellier jako 11-latek, zanim podpisał profesjonalny kontrakt w 2017 roku. W tym samym czasie zadebiutował w Ligue 1, odnotowując 99 występów w najwyższej klasie rozgrywkowej i zaliczając dla klubu pięć bramek. Reprezentował także praktycznie wszystkie francuskie drużyny młodzieżowe, od poziomu U18 do U21.

Źródło: vfl-wolfsburg.de

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także:

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram