Napisane:  niedziela, 13 sierpnia 2023, 09:52 przez: Przemysław Lewandowski

Nowy transfer z Włoch

VfL Wolfsburg sprowadził Joakima Maehle, wiążąc się zawodnikiem długoterminową umową.

W zaledwie tydzień po podpisaniu kontraktu z lewym obrońcą Rogerio, VfL Wolfsburg ponownie wzmocnił swoją obronę, rekrutując Joakima Maehle. Piłkarz przybył do Niemiec z Atalanty Bergamo, włoskiego klubu występującego w Serie A. Boczny obrońca, który charakteryzuje się możliwością gry na różnych pozycjach, podpisał z Wilkami kontrakt obowiązujący do 30 czerwca 2027 roku. 26-letni reprezentant Danii będzie występował w koszulce Zielono-Białych z numerem 21.

"Jesteśmy bardzo zadowoleni, że Joakim zdecydował się dołączyć do VfL Wolfsburg" - powiedział dyrektor sportowy VfL Sebastian Schindzielorz. "Jest bardzo doświadczonym zawodnikiem, mogącym działać w pozycji bocznego obrońcy na obu skrzydłach. Jego jakość i doświadczenie pomogą zespołowi i jestem pewien, że w przyszłości będziemy się z nim bardzo dobrze bawić."

Maehle jest szóstym letnim nabytkiem VfL, po przybyciu Cedrica Zesigera, Moritza Jenza, Vaclava Cernego, Tiago Tomasa i Rogerio. Zawodnik swoją przygodę z piłką nożną rozpoczął od gry w Danii, reprezentując barwy zespołu Aalborg BK. Następnie trafił do belgijskiego KRC Genk, skąd z kolei przeniósł się do Atalanty. Pod wodzą trenera Gian Piero Gasperiniego był tam regularnym zawodnikiem pierwszej drużyny. Rozegrał dla klubu 96 spotkań, strzelając w tym czasie sześć bramek i notując siedem asyst. Maehle jako rodak nowego kolegi z zespołu VfL, Jonasa Winda, zanotował w seniorskiej reprezentacji Danii dziewięć bramek i sześć asyst, rozgrywając do tej pory łącznie 37 występów.

"Przeprowadzka do Wolfsburga i gra w Bundeslidze to wyzwanie, którego naprawdę nie mogę się doczekać" - powiedział Maehle. "W ciągu ostatnich kilku lat gry na najwyższym poziomie w Serie A udało mi się zdobyć niewiarygodną ilość doświadczenia. Teraz chcę sprawdzić się w Bundeslidze i zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby zaaklimatyzować się w nowym środowisku tak szybko jak tylko będzie to możliwe."

Źródło: vfl-wolfsburg.de

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także:

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram