Napisane:  poniedziałek, 22 sierpnia 2022, 18:13 przez: Przemysław Lewandowski

Oficjalnie: Marin Pongracic przechodzi na wypożyczenie do US Lecce

Chorwacki obrońca wraz z klubem VfL wspólnie ogłaszają zakończenie sporu prawnego.

Marin Pongracic opuszcza drużynę Wilków i udaje się na wypożyczenie. Do końca sezonu będzie występował w barwach włoskiego klubu Serie A - US Lecce. Niezależnie od obecnej sytuacji prawnej, obie strony zgodziły się na wycofanie wniesionych przez siebie pozwów i tym samym na zakończenie sporu. Wspólnie uzgodniono, że szczegóły porozumienia nie zostaną publicznie ujawnione.

24-letni chorwacki obrońca jest związany kontraktem z VfL od stycznia 2020 roku. W poprzednim sezonie został wypożyczony do Borussii Dortmund, gdzie występował przez rok. Jego obecna umowa z Wolfsburgiem obowiązuje do 2024 roku. Wypożyczenie prawdopodobnie będzie zawierać opcję wykupu, jednak nie jest to potwierdzona informacja. Jeżeli Włosi nie zdecydują się na kupno zawodnika, obrońca wróci do VfL z dniem 1 lipca 2023 roku i pozostanie w nim (o ile nie pojawi się wówczas inna oferta) do końca obowiązywania kontraktu, który zakończy się z datą 30 czerwca 2024 roku.

Zobacz także  Nowe koszule zielonych i białych

Źródło: vfl-wolfsburg.de

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także:

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram