Napisane:  czwartek, 27 kwietnia 2023, 14:57 przez: Przemysław Lewandowski

Otavio opuści VfL

Kontrakt Brazylijczyka wygaśnie wraz z końcem sezonu.

Paulo Otavio nie dołoży już kolejnego do swoich 77 występów w VfL Wolfsburg. Klub oficjalnie ogłosił, że nie przedłuży jego wygasającego wraz z końcem sezonu kontraktu. Brazylijczyk, który obecnie zmuszony jest pauzować z powodu kontuzji kostki, opuści Wolfsburg pod koniec czerwca, po czterech latach reprezentowania Zielono-Białych barw.

"Odbyliśmy z Paulo bardzo otwartą i szczerą dyskusję. Podczas rozmów, które z nim przeprowadziliśmy, niestety nie byliśmy w stanie osiągnąć porozumienia" - powiedział dyrektor zarządzający VfL Marcel Schäfer. "Chcielibyśmy podziękować Paulo za ten udany czas, który razem spędziliśmy i życzyć zarówno jemu, jak i jego rodzinie wszystkiego najlepszego. Przede wszystkim mamy nadzieję, że wkrótce będzie w stanie wyleczyć się z poważnej kontuzji."

Po przeprowadzce z FC Ingolstadt w 2019 roku, Otavio rozegrał dla Wilków w Bundeslidze 60 spotkań, notując w tym czasie dziewięć asyst. 28-latek zaliczył także cztery występy w Lidze Mistrzów i Lidze Europy (strzelając jednego gola), trzy w eliminacjach Ligi Europy i sześć w Pucharze DFB.

"Pomimo poważnych kontuzji, przez które przechodziłem, mój czas spędzony w Wolfsburgu był bardzo udany i naprawdę nie było mi łatwo podjąć tę decyzję" - powiedział Otavio, dla którego sezon zakończył się przedwcześnie z powodu kontuzji, której nabawił się podczas meczu z Leverkusen. "Zdecydowałem się na obranie nowej ścieżki w mojej karierze. VfL dało mi możliwość zaistnienia na najwyższym poziomie w Bundeslidze. Chciałbym podziękować kierownictwu za okazane mi zaufanie i życzyć klubowi samych sukcesów w przyszłości."

Źródło: vfl-wolfsburg.de

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także:

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram