Napisane:  sobota, 30 lipca 2022, 13:58 przez: Przemysław Lewandowski

Pejcinovic i Svanberg dołączają do Wilków

Dzenan Pejcinovic oraz Mattias Svanberg stają się oficjalnie dwoma najnowszymi nabytkami zespołu VfL Wolfsburg.

Młody napastnik Dzenan Pejcinovic, grający do tej pory w młodzieżowej drużynie FC Augsburg, podpisał z Wilkami profesjonalny kontrakt do 2027 roku. 17-latek w barwach FCA zanotował jedno trafienie w czterech występach ligi U19 w zeszłym sezonie, a także strzelił 12 goli w 16 wyjazdach w U17. Pochodzący z Monachium Pejcinovic rozegrał również 16 występów w reprezentacji Niemiec do lat 17, strzelając imponującą liczbę 15 goli. „Cieszymy się, że mogliśmy przekonać Dzenana do naszej ścieżki i filozofii zespołu” – powiedział dyrektor sportowy VfL Marcel Schäfer. „Ma wiele atrybutów potrzebnych do tego, aby móc zaistnieć w Bundeslidze. Pomimo młodego wieku, jest już bardzo zaawansowanym graczem pod względem umiejętności piłkarskich. Ma dobrą technikę, dobrze czyta grę, potrafi strzelać bramki, a także jest dobrym graczem zespołowym. Teraz musimy go stopniowo wprowadzać w wymagania Bundesligi i dać mu odpowiednio dużo czasu na rozwój w wyższym poziomie rozgrywek”.

Dwa dni po pozyskaniu młodego napastnika Dzenana Pejcinovica, klub VfL Wolfsburg ogłosił kolejny transfer. Pomocnik Mattias Svanberg dołącza do zespołu z włoskiego klubu Bolonia na pięcioletni kontrakt do 2027 roku. 23-letni Szwed, który będzie nosił koszulkę z numerem 32 w drużynie Niko Kovaca, zaliczył 118 występów w Serie A, w których strzelił dziewięć bramek i zaliczył osiem asyst. Pochodzący z Malmo zawodnik wystąpił również 21 razy w reprezentacji Szwecji, strzelając jedną bramkę. „Pomimo tego, że ma zaledwie 23 lata, Mattias jest już bardzo doświadczony i rozwinięty piłkarsko” – powiedział dyrektor sportowy VfL Marcel Schäfer. „Jest bardzo sprawnym biegaczem i dobrym technicznie pomocnikiem. Cieszymy się, że udało nam się sprowadzić do Wolfsburga zawodnika tego kalibru i potencjału." Nowy Wilk jest również podekscytowany kolejnym krokiem w swojej karierze: „W rozmowach z zarządem od razu wyczułem, jak bardzo chcą mnie mieć w VfL Wolfsburg. To było dla mnie bardzo ważne. Mam tutaj najlepsze warunki do rozwoju jako zawodnik i wierzę, że mogę pomóc zespołowi odnieść sukces. Dam z siebie wszystko, by drużyna mogła wygrywać kolejne mecze i pokazać się jak najlepiej w Bundeslidze, a także ponownie wystąpić w europejskich rozgrywkach."

Oprócz Pejcinovica i Svanberga, Wilki w obecnym oknie transferowym podpisały również kontrakty z Jakubem Kamińskim, Patrickiem Wimmerem, Kilianem Fischerem i Bartolem Franjicem.

Obecny bilans klubu w bieżącym oknie transferowym prezentuje się następująco:

Zawodnicy przychodzący:
Jakub Kamiński (Lech Poznań) - 10 mln €
Mattias Svanberg (FC Bologna) - 9 mln €
Bartol Franjic (Dinamo Zagrzeb) - 7,5 mln €
Patrick Wimmer (Arminia Bielefeld) - 5 mln €
Kilian Fischer (1.FC Nurnberg) - 2,5 mln €
Dzenan Pejcinovic (FC Augsburg) - 1,25 mln €

Zawodnicy odchodzący:
Xaver Schlager (RB Leipzig) - 12 mln €
Kevin Mbabu (FC Fulham) - 5,5 mln €
Elvis Rexhbecaj (FC Augsburg) - 1,7 mln €

Bilans: -16,05 mln €

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także:

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram