Napisane:  poniedziałek, 25 kwietnia 2022, 09:58 przez: Redakcja

Pięć goli w 45 minut! Wolfsburg zmiażdżył Mainz

VfL Wolfsburg wrócił do formy , i rozpoczął 31. kolejkę Bundesligi w pięknym stylu świetnie reagując po niedawnej ciężkiej porażce w Dortmundzie. W piątkowym meczu Zielono-Biali zmiażdżyli wręcz Mainz 5:0, a goście grali w dziesiątkę od 24. minuty po wykluczeniu Niklasa Tauera.

Dwa gole Jonasa Winda (8', 42') i hat-tricka Maxa Kruse'a (24', 35', 45') zapewniły VfL zwycięstwo i 11 miejsce w tabeli oraz znacznie wygodniejszą pozycję przed ostatnimi meczami o utrzymanie się w Bundeslidze.

Bramki

• Wind 1-0 (8. minuta): Po zagraniu przez Ridle Baku, Lukas Nmecha uderza w słupek. Wind najszybciej dobiega i uderza na bramkę z odległości zaledwie dwóch metrów, dając Wolfsburgowi szybkie prowadzenie.

• 2-0 Kruse (24'): Rzut wolny dla Wilków, a Kruse nie popełnia błędu, posyłając piłkę nisko w lewy róg.

• 3-0 Kruse (35'): Kruse maksymalnie wykorzystuje przewagę jednego zawodnika, aby strzelić gola w najlepszym wydaniu. Baku wykonuje podanie z woleja z pola i posyła je w pole karne, gdzie Kruse popisuje się cudowną techniką, by trafić do bramki.

• Wind 4-0 (42'): Wind również trafia po raz drugi. Piłka wraca do pola karnego, a Duńczyk jest ponownie we właściwym miejscu we właściwym czasie, aby oddać strzał do bramki z ośmiu metrów.

• 5-0 Kruse (45'): Kruse kompletuje hat-tricka tuż przed gwizdkiem do przerwy. Dośrodkowanie Yannicka Gerhardta dociera do dalekiego słupka, gdzie 34-letni napastnik jest niepilnowant i lewą nogą podwyższa na 5:0.

Reakcja

Florian Kohfeldt: „To było dla nas bardzo ważne zwycięstwo i naprawdę pokazaliśmy, do czego jesteśmy stworzeni, szczególnie w pierwszej połowie. Kto wie, co by się stało, gdyby Koen Casteels nie wykonał tak niesamowitej obrony, gdy Mainz miała wielką szansę, przy wyniku 1-0. Skutecznie zarządzaliśmy grą w drugiej połowie. Jeśli chodzi o tabelę, wygrana zrobiła nam wiele dobrego i będziemy starać się, aby zapewnić sobie utrzymanie już w Stuttgarcie.

Bo Svensson: „Nasz występ był absolutną zniewagą pod każdym względem w pierwszej połowie. To nie był poziom Bundesligi. Wynik jest trudny do przełknięcia i będziemy musieli przeprowadzić bardzo szczere dyskusje na temat meczu w składzie.

Składy i statystyki

VfL Wolfsburg: Casteels – Baku (74' Mbabu), Bornauw, Brooks, Roussillon – Schlager (64' F. Nmecha), Arnold, Gerhardt, Wind (74' Philipp), Kruse (81' Paredes) – L. Nmecha (64' Białek)

Rezerwowi: Pervan (GK), Steffen, Vranckx, Lukebakio

1. FSV Mainz 05: Zentner – Tauer, Bell, Niakhate – Widmer, Stach (46' Papela), Lucoqui (46' Martin), Barreiro, Boetius (46' Kohr) – Burkardt (72' Onisiwo), Ingvartsen (46' Włamać się)

Rezerwowi: Dahmen (GK), Brosiński, Nemeth, Stöger

Bramki: 1-0 Wind (8'), 2-0 Kruse (24'/pen), 3-0 Wind (35'), 4-0 Kruse (42'), 5-0 Kruse (45')

Żółte kartki : - / Kohr, Hack

Czerwona kartka: - / Niklas Tauer

Sędzia: Harm Osmers (Brema)

Frekwencja: 19 055 w Volkswagen Arena