Napisane:  sobota, 19 sierpnia 2023, 11:42 przez: Przemysław Lewandowski

Pierwsze starcie o punkty

Wszystko co warto wiedzieć o starcie Wilków w Bundeslidze w meczu z 1. FC Heidenheim.

Zespół 1. FC Heidenheim zadebiutuje dziś w Bundeslidze na Volkswagen Arena (start o 15:30), mierząc się z dobrze znanymi sobie przeciwnikami: FCH nie grał w Pucharze DFB z żadnym innym klubem Bundesligi tak często, jak z VfL Wolfsburg. Pomiędzy Zielono-Białymi a Wirtembergią Wschodnią doszło do trzech pojedynków: w I rundzie sezonu 2008/2009 oraz w II rundzie kampanii 2014/2015 i 2016/2017. VfL wygrał wszystkie mecze, a w większości sezonów, kiedy grał z Heidenheim, zdobywał tytuł.

Więcej danych i faktów:

  • Pierwsze z trzech spotkań pomiędzy obiema drużynami odbyło się 10 czerwca 2008 roku, kiedy trenerem Heidenheimu był Frank Schmidt. Mecz zakończył się wówczas wynikiem 3:0 na korzyść Wilków. VfL wygrał również pozostałe dwa pojedynki pucharowe rezultatami 4:1 i 1:0. Jedyny gol dla Heidenheim w rywalizacji przeciwko Wolfsburgowi padł 29 października 2014 roku na Volkswagen Arena. Strzelcem bramki był Marc Schnatterer, który jest ikoną klubu i najlepszym strzelcem FCH (zdobył 121 goli w 457 meczach).
  • Po raz pierwszy od sezonu 1988/1989 w Bundeslidze reprezentowane są cztery kluby z Badenii-Wirtembergii: SC Freiburg, TSG Hoffenheim, VfB Stuttgart i Heidenheim. W tym czasie, oprócz VfB, swój udział miały również: Karlsruher SC, Waldhof Mannheim oraz Stuttgarter Kickers.
  • Heidenheim jest pierwszym debiutantem w Bundeslidze od czasu awansu Unionu Berlin w 2019 roku. Szwabowie stanowią teraz 57 drużynę, która bierze (lub brała) udział w najwyższej klasie rozgrywkowej Niemiec.
  • W poprzednim sezonie VfL wykonał najwięcej sprintów i intensywnych biegów spośród wszystkich drużyn Bundesligi. FCH osiągnął ten sam rekord w drugiej lidze - przez ostatnie trzy sezony.
  • Po raz trzeci z rzędu Wilki rozpoczynają sezon Bundesligi meczem u siebie z nowo awansowaną drużyną. W zeszłym sezonie miały miejsce derby północny w pojedynku z Werderem Bremą, który został zakończony remisem 2:2. Z kolei w sezonie 2021/2022 Zielono-Biali pokonali VfL Bochum wynikiem 1:0.
Zobacz także  Potwierdzono znośne przyjazne

Źródło: vfl-wolfsburg.de

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także:

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram