Napisane:  czwartek, 28 października 2021, 12:55 przez: Redakcja

Pierwsze zajęcia Vfl Wolfsburg pod okiem Floriana Kohfeldta

Florian Kohfeldt po raz pierwszy pojawił się na boisku treningowym VfL Wolfsburg w czwartek rano – i po drodze otrzymał brawa. Nowy trener ma tylko dwa dni na przygotowanie swojego zespołu do meczu w Bayer Leverkusen.

Pierwszy trening z nowym szkoleniowcem: W czwartek rano w VfL Wolfsburg odbyła się pierwsza sesja z nowo mianowanym trenerem Florianem Kohfeldtem, wielu kibiców z aplauzem towarzyszyło przejściu następcy Van Bommela na boisko.

Mecz Bundesligi VfL z Bayerem Leverkusen odbędzie się w sobotę, treningi w VfL odbywają się zwykle dwa dni przed meczem, ale tym razem drużyna z Wolfsburga zrobiła wyjątek - żeby np. fotografowie mieli szansę zrobić pierwsze ujęcia trenera w nowych barwach.

Zanim Kohfeldt pojawił się na boisku treningowym obok stadionu AOK, najpierw podjechał minibus, który między innymi przywiózł na boisko tablicę taktyczną. Dobre pół godziny później przybył nowy trener VfL - i początkowo przejął rolę obserwatora na boisku. Po rozgrzaniu się Maximiliana Arnolda i spółki Kohfeldt pozwolił swoim nowym zawodnikom trenować na dwóch małych boiskach, sam zakończył rolę obserwatora i wydał pierwsze polecenia.

Nowy trener VfL został zaprezentowany we wtorek, więc niespodziewanie szybko po zwolnieniu van Bommela. W weekend Schmadtke skontaktował się z byłym trenerem Werdera, który był na wakacjach na Fuerteventurze. Kohfeldt poleciał z powrotem do Niemiec w niedzielę, dwa dni później podpisał kontrakt z VfL do 2023 roku. – Wierzymy, że może obudzić potencjał, który widzimy w naszym składzie – powiedział Schmadtke. I wskazuje, że VfL chce grać przynajmniej część piłki nożnej z poprzedniego sezonu z nowym trenerem: „Zawsze mówiliśmy, że chcemy nadal dobrze się ustawiać, szybko zdobywać piłki i grać szybko do przodu. Tak jak w zeszłym sezonie. Chcieliśmy i chcemy kontynuować ten pomysł.” Poprzednik Kohfeldta chciał wprowadzić do gry więcej elementów posiadania piłki, ale zespół nie rozwinął z tego żadnej dodatkowej siły – a jednocześnie stracił stabilność defensywną.

Po ośmiu meczach bez zwycięstwa i czterech ligowych porażkach z rzędu, Schmadtke przejmuje teraz odpowiedzialność za zespół: „Oczekuję poświęcenia i pasji z przeszłości, oczekuję intensywności we wszystkim, co robimy. Oczekuję, że wspólnie wyjdziemy z tego obszaru problemowego. I oczekuję, że zespół będzie absolutnie gotowy, aby dać z siebie wszystko!”

źródło: własne/Sport Buzzer

foto: TT/Vfl Wolfsburg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także:

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram