Napisane:  poniedziałek, 17 lipca 2023, 12:54 przez: Przemysław Lewandowski

Pierwszy mecz towarzyski pełen bramek

Wilki zanotowały zwycięstwo nad jedenastką Beck'sa w swoim pierwszym przedsezonowym meczu towarzyskim wynikiem 0:4.

Początek przygotowań do sezonu 2023/24 przyniósł Wilkom zwycięstwo nad jedenastką Beck'sa, złożonym z lokalnych amatorskich graczy wybranych przez czytelników gazety AZ/WAZ. Bramki dla Zielono-Białych na stadionie Flutmulde w Gifhorn strzelili Mattias Svanberg (34'), Jonas Wind (39'), Bennit Bröger (62') i Dzenan Pejcinovic (76').

W sobotę, 22 lipca, Wilki zmierzą się z rywalem z Bundesligi, zespołem SC Freiburg. Początek meczu na zgrupowaniu w austriackim Seefeld w Zams przewidziano na godzinę 14:00.

W meczu towarzyskim, który zakończył pierwszy tydzień treningów zespołu, trener Niko Kovac musiał obyć się bez uczestników Mistrzostw Europy U21: Kiliana Fischera, Micky'ego van de Vena, Bartola Franjica i Astera Vranckxa. Zabrakło także Koena Casteelsa, Maxence'a Lacroix, Jakuba Kamińskiego, Lukasa Nmechy i nowego letniego nabytku - Vaclava Cernego. Za to swoje pierwsze występy w koszulkach VfL odnotowali pozostali nowi przybysze: Cedric Zesiger, Moritz Jenz i Tiago Tomas.

Niko Kovac: "To był dobry sposób na zakończenie naszego pierwszego tygodnia treningu. Jesteśmy teraz na zupełnie innym poziomie niż na początku poprzedniego sezonu. Podczas przerwy chłopcy bardzo dobrze pracowali i widać to we wszystkich wynikach ich testów. Jesteśmy na dobrej drodze, a mamy przed sobą jeszcze cztery tygodnie, podczas których możemy się znów nieco rozwinąć."

VfL Wolfsburg – pierwsza połowa: Pervan – Lange, Jenz, Börset, Cozza – Arnold, Svanberg, Ambros, Wimmer, Tomas – Wind

VfL Wolfsburg – druga połowa: Schulze – Baku, Zesiger, Bornauw, Paredes – Gerhardt, Amoako, Philipp, Bröger, Akaegbobi – Pejcinovic

Bramki: 0:1 Svanberg (34‘), 0:2 Wind (39‘), 0:3 Bröger (62‘), 0:4 Pejcinovic (76‘)

Publiczność: 1,950 widzów na Flutmulde, Gifhorn