Napisane:  środa, 16 sierpnia 2023, 08:50 przez: Karolina Lisek

Pierwszy mecz w Poczdamie

W drugiej rundzie Pucharu Niemiec kobieca drużyna VfL zagra na wyjeździe z Turbine Poczdam.

W pierwszym meczu sezonu 2023/2024 Wilczyce zmierzą się z 1. FFC Turbine Poczdam – to wynik losowania drugiej rundy Pucharu Niemiec. Losowanie zostało przeprowadzone przez Marie-Louise Eta we wtorek po ostatnim meczu pierwszej rundy, który Holstein Kiel przegrał 2:3 u siebie z Borussią Mönchengladbach. Zawodniczki z Poczdamu spadły w ubiegłym sezonie do 2. Bundesligi, zajmując ostatnie miejsce w tabeli. Zielono-Białe ostatni raz zmierzyły się z drużyną z Brandenburgii w ostatnim meczu ligowym poprzedniego sezonu. Przed własną publicznością Wilczyce wygrały 5:0. Mecz pucharowy zaplanowano w dniach 9-11 września. Dokładna data spotkania zostanie ogłoszona w najbliższych dniach.

Losowanie według regionów

Podobnie jak w poprzednich latach, Wilczyce, jako drużyna pierwszoligowa, rozpoczną rozgrywki w Pucharze Niemiec dopiero od drugiej rundy. Losowanie odbyło się w dwóch grupach regionalnych. Z góry było zatem jasne, że drużyna VfL może spotkać się tylko z drużynami z regionu północnego. Przed meczem z Turbine Poczdam drużyna trenera Tommy'ego Stroota rozegra jedyny mecz testowy w ramach okresu przygotowawczego. Zielono-Białe zagrają z PSV Eindhoven w niedzielę, 3 września, o godzinie 16:00 w Lippstadt.

Źródło: VfL Wolfsburg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także:

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram