Napisane:  piątek, 27 stycznia 2023, 12:06 przez: Przemysław Lewandowski

Pierwszy transfer potwierdzony

Reprezentantka Niemiec, Chantal Hagel, przejdzie latem do zespołu VfL Wolfsburg.

Sześciokrotna reprezentantka Niemiec, Chantal Hagel, dołączy tego lata do Wilczyc na zasadzie darmowego transferu. 24-letnia zawodniczka, grająca w linii pomocy, która obecnie występuje w barwach drużyny TSG 1899 Hoffenheim, podpisała kontrakt do 30 czerwca 2026 roku.

Od swojego profesjonalnego debiutu w sierpniu 2019 roku, Hagel zanotowała 68 występów w kobiecej Bundeslidze FLYERALARM, a także 10 występów w Lidze Mistrzyń UEFA oraz osiem występów w Pucharze DFB. W reprezentacji Niemiec zadebiutowała w lutym 2022 roku, podczas rozgrywek Pucharu Arnolda Clarka.

"Nie mogę się doczekać gry dla VfL Wolfsburg" - powiedziała Hagel. "Czeka na mnie ekscytujące wyzwanie w jednej z najlepszych kobiecych drużyn piłkarskich w Europie. Rozmowy z Ralfem Kellermannem oraz Tommym Strootem i jego sztabem trenerskim od razu wzbudziły we mnie pozytywne emocje. Po siedmiu latach spędzonych w Hoffenheim, podczas których mogłam rozwinąć się zarówno pod kątem sportowym, jak i mentalnym, przenosiny w następnym sezonie postrzegam jako kolejny krok w mojej karierze."

Ralf Kellermann, dyrektor sportowy kobiecej sekcji VfL: "Rozwój Chantal jest imponujący, szczególnie w ciągu ostatnich kilku lat. Obserwowaliśmy ją od pewnego czasu i jesteśmy całkowicie przekonani o zaletach tej wszechstronnej zawodniczki. Z niecierpliwością czekamy na pozyskanie piłkarki, która posiada doświadczenie w rozgrywkach kontynentalnych, i która dysponuje ogromnym potencjałem, aby wzmocnić nasz zespół."

Źródło: vfl-wolfsburg.de

Zobacz także  Nowe koszule zielonych i białych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także:

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram