Napisane:  środa, 3 sierpnia 2022, 16:09 przez: Przemysław Lewandowski

Początek współpracy pod kątem rozwoju piłkarskich talentów z Koreą Południową

VfL rozpoczyna współpracę z International Sports Exchange Association.

International Sports Exchange Association z siedzibą w Seulu zostało oficjalnym partnerem rozwoju talentów VfL Wolfsburg. Zielono-Biali i Koreańczycy Południowi już od wielu miesięcy utrzymują kontakt. Wraz z zakończeniem ograniczeń podróży związanych z koronawirusem, plany regularnych wizyt mogą zacząć być już wdrażane. Partnerstwo jest ustalone na trzy lata i obejmuje zarówno regularne spotkania na miejscu, jak i wydarzenia cyfrowe. Jin Lee, dyrektor generalny International Sports Exchange Association, powiedział: „Komunikację z VfL Wolfsburg od dłuższego czasu cechuje zaufanie i otwartość. Dlatego cieszymy się, że to partnerstwo zostało zrealizowane i jesteśmy również pewni, że będziemy mogli promować rozwój piłki nożnej w Korei Południowej poprzez regularną wymianę z VfL."

Delegacja VfL z Pierrem Littbarskim w Seulu.

Delegacja trenerów i działaczy VfL Wolfsburg złoży pierwszą wizytę w Korei Południowej pod koniec października, aby poprowadzić tam obozy piłkarskie i kursy trenerskie. Trenerzy VfL podzielą się z uczestnikami filozofią futbolu amatorskiego dla dzieci oraz wiedzą z akademii VfL Wolfsburg. W skład delegacji wejdzie ambasador marki VfL Pierre Littbarski, który wniesie swoje bogate doświadczenie. „Podczas mojego pobytu w Japonii wiele się nauczyłem o japońskim futbolu, ale także ogólnie o futbolu azjatyckim. Tym bardziej cieszy mnie to partnerstwo między VfL a ISEA oraz możliwość wniesienia mojej wiedzy i doświadczenia w ten obszar” – powiedział zwycięzca Pucharu Świata z 1990 roku.

VfL ma już pozytywne doświadczenia z podobnymi partnerstwami w innych krajach azjatyckich, np. w Chinach czy Japonii. Teraz ekipa Zielono-Białych stawia swoje pierwsze kroki na rynku południowokoreańskim, w kraju znanym z utalentowanych piłkarzy.

Źródło: vfl-wolfsburg.de

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także:

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram