Napisane:  czwartek, 7 września 2023, 14:12 przez: Przemysław Lewandowski

Podsumowanie meczu

Fakty ze spotkania z zespołem Hoffenheim.

Porażka wynikiem 3:1 była pierwszą przegraną Wilków w tym sezonie. Prowadzenie zdobyte przez nowy letni nabytek Tiago Tomasa nie wystarczyło drużynie Niko Kovaca do osiągnięcia zwycięstwa.

Czas na podsumowanie najważniejszych faktów i statystyk z meczu:

Gospodarze wydajniejsi

Pierwszą szansę na otwarcie wyniku wykorzystał w 36 minucie Tomas, ale ostatecznie to Hoffenheim zwyciężył, głównie dzięki większej skuteczności pod bramką. Gospodarze z 10 okazji wyciągnęli aż trzy gole, podczas gdy Zielono-Biali ze swoich 13 prób zdobyli tylko jedną bramkę. TSG miało również wyższą wartość prawdopodobieństwa zdobycia gola wynoszącą 2,02 - w porównaniu do 1,73 w przypadku VfL.

Więcej niż wynik

Chociaż najważniejsza statystyka brzmiała na koniec 3:1 dla Hoffenheim, Wilki okazały się lepsze w wielu innych kategoriach: posiadanie piłki (61%), znacznie więcej podań (523 do 338), wyższy współczynnik celnych podań (86% do 76%), więcej dośrodkowań (17 do 12) i więcej udanych dryblingów (50% do 33%). Większość pojedynków (53%) wygrali jednak gospodarze.

Casteels na czele sondażu

Bramkarz Koen Casteels zajął pierwsze miejsce w głosowaniu fanów na zawodnika meczu w 3 kolejce. Belg, który niewiele mógł poradzić na bramki zdobyte przez Hoffenheim, otrzymał 28% głosów kibiców Wilków, pokonując tym samym Tomasa (23%) i pomocnika Mattiasa Svanberga (16%).

Debiut Sarra

Wilki skorzystały z usług napastnika Amina Sarra na krótko przed zamknięciem okna transferowego. Szwed pochodzący z Olympique Lyon wszedł na boisko w 68 minucie i spędził swoje pierwsze 22 minuty w Zielono-Białej koszulce.

Pierwszy występ Rogerio w Bundeslidze

Lewy obrońca Rogerio także doczekał się swojego debiutu w Bundeslidze. 23-letni Brazylijczyk, który dołączył do drużyny latem z Sassuolo Calcio, po raz pierwszy poczuł smak ligi debiutując w pucharowym zwycięstwie Wilków na stadionie Makkabi Berlin. Następnie został zawieszony na pierwsze dwa mecze ligowe z powodu czerwonej kartki otrzymanej jeszcze w Serie A.

Bezpośrednie porównania graczy

• Przebyty dystans: Grischa Prömel (12,5 km) / Maximilian Arnold (11,6 km)
  • Najszybszy zawodnik: Marius Bülter (34,57 km/h) / Maxence Lacroix (33,41 km/h)
  • Wygrane odbiory: Ihlas Bebou (16) / Maxence Lacroix (14)