Polski serwis o klubie VFL Wolfsburg | kontakt@wolfsburg.pl
Napisane:  piątek, 1 września 2023, 10:47 przez: Przemysław Lewandowski

Podsumowanie meczu

Fakty po ostatnim gwizdku spotkania z zespołem 1. FC Köln.

VfL Wolfsburg zapewnił sobie kolejny komplet trzech punktów dzięki zwycięstwu z 1. FC Köln wynikiem 1:2. Ponownie decydującym aspektem okazał się dublet zdobyty przez Jonasa Winda. Choć Zielono-Biali wkrótce po rozpoczęciu drugiej połowy stracili pierwszą bramkę, pokazali ambicje i finalnie wynagrodzili sobie trudy spotkania drugim zwycięstwem w tym sezonie. Kolonia dzielnie kontratakowała, ale ostatecznie gospodarzom zabrakło pomysłu na grę i niezbędnej siły przebicia.

Oto najważniejsze fakty dotyczące meczu:

Duński dynamit

Po zdobyciu swojego drugiego dubletu w drugim meczu sezonu, Wind prowadzi obecnie na liście najlepszych strzelców Bundesligi, mając na koncie łącznie cztery bramki (wraz z Kevinem Behrensem z Unionu). Duńczyk jest na ten moment jedynym autorem wszystkich strzelonych jak dotąd bramek VfL w bieżącym sezonie. Napastnik do zdobycia swoich czterech goli potrzebował zaledwie siedmiu strzałów. Co prawda dla reprezentanta Danii był to piąty dublet w Bundeslidze, jednak po raz pierwszy zdołał strzelić dwa gole na wyjeździe. Warto także wspomnieć, że podczas tego meczu Wind wygrał najwięcej pojedynków (15 razy).

Zobacz także  Rebecka Blomqvist z kontuzją

Nagrody Winda

Ze względu na swój doskonały występ, napastnik VfL odniósł wyraźne zwycięstwo w głosowaniu na "Piłkarza Meczu". Duńczyk został wybrany przez fanów Wilków najlepszym zawodnikiem dnia, zdobywając aż 73 procent wszystkich głosów. Na podium stanęli także Cedric Zesiger (siedem procent) i Lovro Majer (sześć procent). Wind znalazł się także w rankingu "Jedenastka Dnia" magazynu Kicker oraz w zestawieniu "Jedenastka Dnia Bundesligi" magazynu Sportschau.

Pełny debiut Cozzy

Obrońca Nicolas Cozza zadebiutował w wyjściowej jedenastce drużyny Zielono-Białych po raz pierwszy właśnie w Kolonii. 24-latek grał wówczas na lewym skrzydle i od czasu podpisania kontraktu (na początku roku) rozegrał w koszulce VfL siedem meczów. Francuz wszedł na boisko w 62 minucie, zastępując Ridle'a Baku.

Zobacz także  Liga Narodów: 16 powołanych zawodniczek VfL

Nie do zatrzymania

Przez boisko na stadionie Rhein-Energie przetoczyła się w sobotnie popołudnie błyskawica: Vaclav Cerny był najszybszym zawodnikiem meczu, osiągając prędkość maksymalną 34,08 km/h. Czech niemal odnotował również asystę, gdy w dziesiątej minucie popisał się doskonałym podaniem do Patricka Wimmera, który - pomimo wymarzonej okazji - ostatecznie nie trafił w światło bramki.

Mocna seria

W zeszłym sezonie Dolna Saksonia radziła sobie w meczach wyjazdowych bardzo dobrze, a miasto-katedra wydaje się być dla VfL jednym z tych szczęśliwych miejsc. Ostatnie spotkanie pomiędzy obiema drużynami oznaczało dla Kolonii trzecią porażkę z Wilkami z rzędu. W lutym tego roku jedenastka Kovaca wygrała 2:0, a w maju 2022 roku do zdobycia trzech punktów wystarczył wynik 1:0. Ostatnia porażka Zielono-Białych w Kolonii miała miejsce 18 stycznia 2020 roku. Rywale zwyciężyli wówczas rezultatem 3:1.

Źródło: vfl-wolfsburg.de

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także:

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram