Napisane:  piątek, 1 września 2023, 10:47 przez: Przemysław Lewandowski

Podsumowanie meczu

Fakty po ostatnim gwizdku spotkania z zespołem 1. FC Köln.

VfL Wolfsburg zapewnił sobie kolejny komplet trzech punktów dzięki zwycięstwu z 1. FC Köln wynikiem 1:2. Ponownie decydującym aspektem okazał się dublet zdobyty przez Jonasa Winda. Choć Zielono-Biali wkrótce po rozpoczęciu drugiej połowy stracili pierwszą bramkę, pokazali ambicje i finalnie wynagrodzili sobie trudy spotkania drugim zwycięstwem w tym sezonie. Kolonia dzielnie kontratakowała, ale ostatecznie gospodarzom zabrakło pomysłu na grę i niezbędnej siły przebicia.

Oto najważniejsze fakty dotyczące meczu:

Duński dynamit

Po zdobyciu swojego drugiego dubletu w drugim meczu sezonu, Wind prowadzi obecnie na liście najlepszych strzelców Bundesligi, mając na koncie łącznie cztery bramki (wraz z Kevinem Behrensem z Unionu). Duńczyk jest na ten moment jedynym autorem wszystkich strzelonych jak dotąd bramek VfL w bieżącym sezonie. Napastnik do zdobycia swoich czterech goli potrzebował zaledwie siedmiu strzałów. Co prawda dla reprezentanta Danii był to piąty dublet w Bundeslidze, jednak po raz pierwszy zdołał strzelić dwa gole na wyjeździe. Warto także wspomnieć, że podczas tego meczu Wind wygrał najwięcej pojedynków (15 razy).

Nagrody Winda

Ze względu na swój doskonały występ, napastnik VfL odniósł wyraźne zwycięstwo w głosowaniu na "Piłkarza Meczu". Duńczyk został wybrany przez fanów Wilków najlepszym zawodnikiem dnia, zdobywając aż 73 procent wszystkich głosów. Na podium stanęli także Cedric Zesiger (siedem procent) i Lovro Majer (sześć procent). Wind znalazł się także w rankingu "Jedenastka Dnia" magazynu Kicker oraz w zestawieniu "Jedenastka Dnia Bundesligi" magazynu Sportschau.

Pełny debiut Cozzy

Obrońca Nicolas Cozza zadebiutował w wyjściowej jedenastce drużyny Zielono-Białych po raz pierwszy właśnie w Kolonii. 24-latek grał wówczas na lewym skrzydle i od czasu podpisania kontraktu (na początku roku) rozegrał w koszulce VfL siedem meczów. Francuz wszedł na boisko w 62 minucie, zastępując Ridle'a Baku.

Nie do zatrzymania

Przez boisko na stadionie Rhein-Energie przetoczyła się w sobotnie popołudnie błyskawica: Vaclav Cerny był najszybszym zawodnikiem meczu, osiągając prędkość maksymalną 34,08 km/h. Czech niemal odnotował również asystę, gdy w dziesiątej minucie popisał się doskonałym podaniem do Patricka Wimmera, który - pomimo wymarzonej okazji - ostatecznie nie trafił w światło bramki.

Mocna seria

W zeszłym sezonie Dolna Saksonia radziła sobie w meczach wyjazdowych bardzo dobrze, a miasto-katedra wydaje się być dla VfL jednym z tych szczęśliwych miejsc. Ostatnie spotkanie pomiędzy obiema drużynami oznaczało dla Kolonii trzecią porażkę z Wilkami z rzędu. W lutym tego roku jedenastka Kovaca wygrała 2:0, a w maju 2022 roku do zdobycia trzech punktów wystarczył wynik 1:0. Ostatnia porażka Zielono-Białych w Kolonii miała miejsce 18 stycznia 2020 roku. Rywale zwyciężyli wówczas rezultatem 3:1.