Napisane:  sobota, 10 września 2022, 10:44 przez: Przemysław Lewandowski

Pojedynek byłych trenerów

Wszystko co trzeba wiedzieć przed wizytą VfL we Frankfurcie.

Wilki to jedna z zaledwie czterech drużyn w lidze, która w tym sezonie nie odniosła jeszcze zwycięstwa. Po pięciu kolejkach VfL ma na koncie tylko dwa punkty, mniej niż kiedykolwiek wcześniej. Do zwrotu może jednak dojść podczas gościnnego występu we Frankfurcie (start o 15:30). Nadzieja na punkty jest jak najbardziej uzasadniona. Dolna Saksonia nie świętowała tak wielu wyjazdowych zwycięstw z żadną inną obecną drużyną Bundesligi, pokonując Eintracht aż 10 razy. Również pięć z ostatnich sześciu występów gościnnych na Main Street kończyło się wygraną Wilków - w tym podczas spotkania ostatniego sezonu, kiedy Zielono-Biali świętowali zwycięstwo nad Frankfurtem wynikiem 2:0. Z punktu widzenia VfL bilans rozgrywek, który przedstawia się rezultatem 22:10 na korzyść gości, wygląda bardzo zachęcająco - czy to dobry znak względem dzisiejszego meczu?

Więcej danych i faktów:

Hasebe i VfL: Wolfsburg był pierwszym przystankiem Makoto Hasebe w Niemczech, gdzie występując w Bundeslidze rozegrał w barwach VfL 135 spotkań, notując przy tym pięć bramek i zdobywając z Wilkami mistrzostwo w 2009 roku.

Stary przyjaciel: Luca Waldschmidt grał w drużynie Eintrachtu Frankfurt w latach 2010-2016 (15 występów w Bundeslidze) - wygrał wówczas tylko jeden ze swoich ośmiu meczów ligowych (dwa remisy, pięć porażek), nie notując przy tym ani jednej bramki.

Byli trenerzy przeciwko sobie: Oliver Glasner przeszedł z Wolfsburga do Eintrachtu latem 2021 roku - z VfL przegrał tylko 18 z 68 meczów Bundesligi (30 zwycięstw, 20 remisów), w przedostatnim sezonie prowadząc zespół do Ligi Mistrzów. Niko Kovac był trenerem Frankfurtu od marca 2016 do lata 2018 roku, wygrywając z drużyną Puchar DFB w 2018 roku.

Sukcesy we Frankfurcie: VfL nie świętował tylu wyjazdowych zwycięstw z żadnym innym obecnym klubem Bundesligi (dziesięć razy). Wilki wygrały z Eintrachtem także pięć z ostatnich sześciu spotkań ligowych.

Ostatnio słabi na wyjeździe: Wolfsburg wygrał tylko jeden z ostatnich ośmiu meczów wyjazdowych Bundesligi (1-0 z Kolonią, w 33 kolejce poprzedniego sezonu).

Wreszcie wygrana u siebie: Eintracht zakończył serię sześciu meczów domowych z rzędu bez zwycięstwa w lidze, wygrywając 4:0 z Lipskiem.

Kiepski start gości: Zielono-Biali mają tylko dwa punkty po pięciu meczach, mniej niż kiedykolwiek.

Dobry początek gospodarzy: Zawodnicy Eintrachtu nie przegrali żadnego z ostatnich czterech meczów Bundesligi (najpierw dwa remisy, następnie dwa zwycięstwa).

Źródło: vfl-wolfsburg.de

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także:

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram