Napisane:  środa, 3 sierpnia 2022, 16:39 przez: Redakcja

"Polacy bardzo mi imponują"

Marcel Schaefer, dyrektor sportowy Vfl Wolfsburg był gościem Tomasza Ćwiąkały w programie "Transferowy Młyn" w Canal Plus Online. Stwierdził, że Polacy, którzy znaleźli się w kadrze "Wilków" (Jakub Kamiński i Bartosz Białek) bardzo mu imponują.

Wiele osób zastanawia się czy polscy kibice odejdą od oglądania w przyszłym sezonie Bundesligi. Chodzi oczywiście o transfer Roberta Lewandwowskiego, który dołączył do FC Barcelony.

Jak się okazuje, prawdopodobnie inni Polacy w lidze niemieckiej, w tym przypadku Ci występujący w Wolfsburgu, będą mieli również okazje do pokazania się szerszej publiczności.

Najpierw w 2020 roku z Zagłębia Lubin do Dolnej Saksonii trafił za 3 miliony euro Bartosz Białek. W tym okienku do Vfl dołączył zaś Jakub Kamiński, którego Lech Poznań sprzedał za 10 milionów euro.

Schaefer: "Polacy odegrają ważną rolę w drużynie"

Dyrektor sportowy Wolfsburga bardzo komplementował polskich zawodników. Uważa, że obaj będą ważną częścią zespołu i na pewno dostaną swoje szanse.

Kamiński jest bardzo wszechstronny. Może grać na obu skrzydłach, a w razie konieczności też na boku obrony. Ale my widzimy go na skrzydle, bo ma do tego idealne możliwości - powiedział i skomentował także sytuację Bartosza Białka: - Mogę zapewnić, że dostanie swoje szanse. Wiele zależy od jego rozwoju, miał dwie poważne kontuzje, ale ciągle w niego wierzymy. Nie bierzemy pod uwagę jego wypożyczenia tego lata.

- Jakub doskonale pasuje do profilu piłkarza poszukiwanego przez nasz klub. Jest młody, głodny sukcesów i ma naprawdę wielki potencjał. Jesteśmy pod wrażeniem jego umiejętności, ale i tego, jak chce się uczyć. To stuprocentowy profesjonalista. - dodał dyrektor sportowy Wolfsburga.

źródło: Transferowy Młyn/Canal Plus Online

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także:

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram