Napisane:  piątek, 14 lipca 2023, 08:12 przez: Przemysław Lewandowski

Polak zmierza do Eupen

Bartosz Białek będzie grać w Belgii.

Bartosz Białek nie wróci na razie do VfL Wolfsburg. 21-latek, który ostatni sezon spędził na wypożyczeniu w Vitesse Arnhem (w holenderskiej Eredivisie), w tym roku uda się na kolejny okres wypożyczenia, tym razem do belgijskiego klubu KAS Eupen. "Bartosz to wielki, potężny napastnik, mający oko do bramki. W zeszłym sezonie zrobił duży krok we właściwym kierunku i pokazał, do czego jest zdolny. Mamy nadzieję, że w Belgii zdobędzie jeszcze więcej doświadczenia meczowego i wskoczy na wyższy poziom" - wyjaśnił dyrektor sportowy VfL Sebastian Schindzielorz.

Białek, który dołączy w Eupen do byłego trenera Wilków, Floriana Kohfeldta, w VfL Wolfsburg pojawił się po raz pierwszy na początku sezonu 2020/21. Polak w pierwszych dwóch latach gry zaliczał dla Zielono-Białych jedynie epizodyczne występy, dlatego w sierpniu 2022 roku został wypożyczony do Eredivisie. Mierzący 1,91 metra napastnik rozegrał dla Vitesse 19 spotkań, spędzając na boisku ponad 1500 minut. Zawodnik zdołał w tym czasie odnotować pięć bramek i dwie asysty.

Zobacz także  Nowe koszule zielonych i białych

Źródło: vfl-wolfsburg.de

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także:

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram