Napisane:  piątek, 27 stycznia 2023, 11:50 przez: Przemysław Lewandowski

Północny pojedynek

Wszystko co trzeba wiedzieć przed gościnnym występem Wilków w meczu z SV Werderem Bremą.

Krzywe formy obu przeciwników nie mogły być bardziej odmienne. Podczas gdy VfL na rozpoczęcie drugiej połowy sezonu przybywa do Bremy jako drużyna będąca na fali, gospodarze znajdują się obecnie w odwrocie, przegrywając cztery ostatnie mecze ligowe z rzędu. Zbliżające się derby północy Niemiec na Weserstadion to poniekąd wydarzenie szczególne: będzie to 50 spotkanie obu drużyn w najwyższej klasie rozgrywkowej. Mecz odbędzie się w sobotę, 28 stycznia, o 15:30.

Więcej danych i faktów:

  • Pomiędzy VfL a Werderem Bremą rozegranych zostało do tej pory łącznie 65 meczów. Mowa o rozgrywkach Bundesligi, Pucharu DFB oraz Oberligi Nord. Wilki nie rozegrały tak dużej liczby konkurencyjnych meczów z żadną inną drużyną.
  • VfL jest obecnie jedyną drużyną Bundesligi, która odniosła sześć zwycięstw z rzędu. Zielono-Białym udało się to już dwukrotnie, a mianowicie w obu utytułowanych sezonach: 2008/2009 i 2014/2015.
  • Wolfsburg po raz pierwszy od 15 lat wygrał dwa pierwsze mecze ligowe nowego roku kalendarzowego. Podobny wyczyn miał miejsce ostatnio lutym 2008 roku, kiedy Wilki wygrały w Bielefeld wynikiem 0:1 oraz w meczu domowym z MSV Duisburg, rezultatem 2:1.
  • Werder po raz pierwszy w tym sezonie rozegrał cztery mecze bez uzyskania ani jednego punktu.
  • Ridle Baku w meczu z Herthą odnotował swojego piątego gola w sezonie. To sprawia, że ​​prawy obrońca VfL jest obecnie najbardziej utytułowanym strzelcem Bundesligi w drużynie Niko Kovaca.
  • Kapitan VfL, Maximilian Arnold, strzelał w tym sezonie równie często, zdobywając cztery gole - tyle, co w całym poprzednim sezonie.
  • Po raz pierwszy od października 2018 roku, Zielono-Biały pojedynek odbędzie się Weserstadion przed publicznością. Oba rozegrane do tej pory (i wygrane przez VfL) mecze gościnne odbyły się bez udziału kibiców.

Źródło: vfl-wolfsburg.de

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także:

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram