Napisane:  wtorek, 28 marca 2023, 11:38 przez: Przemysław Lewandowski

Porażka w ważnym spotkaniu

VfL Wolfsburg spadł z czołówki tabeli po porażce z Bayernem Monachium.

Kobiecy zespół VfL nie jest już liderem Bundesligi FLYERALARM. Rzut karny w końcówce meczu zaważył o przegranej z Bayernem Monachium (wynikiem 1:0), a drużyna z Bawarii zajęła miejsce na szczycie tabeli.

Bayern znalazł się w doskonałej pozycji względem trwającego wyścigu o tytuł, podczas gdy Zielono-Białe muszą teraz liczyć na potknięcie rywalek. Wilczyce będą miały jednak niebawem szansę by się odegrać: dwie najlepsze drużyny Niemiec spotkają się ponownie w ramach półfinału Pucharu DFB - mecz zaplanowano na sobotę 15 kwietnia, na FC Bayern Campus (rozpoczęcie o 14:00). Istnieje również możliwość, że obie drużyny spotkają się w półfinale Ligi Mistrzyń UEFA, pod warunkiem, że awansują do finałowej czwórki. VfL zmierzy się z Paris Saint-Germain (rewanż w ramach ćwierćfinału) w czwartek, 30 marca (początek o 18:45).

Bramki:

1:0 Stanway (84, rzut karny): Georgia Stanway skutecznie wykorzystuje swoją szansę z rzutu karnego po tym, jak Glodis Viggosdottir trafiła piłką w rękę Leny Lattwein.

Reakcja zawodniczki VfL:

Alex Popp: "Oczywiście wszyscy zakładaliśmy, że mecz potoczy się inaczej. Ogólnie rzecz biorąc, nie zrobiłyśmy wystarczająco dużo przez pierwszych 45 minut. Byłyśmy zbyt zajęte na tyłach, a następnie miałyśmy problemy z wyjściem do przodu, ponieważ była tam tylko jedna osoba, w postaci Ewy Pajor. Poprawiłyśmy się w drugiej połowie, ale przegrałyśmy z powodu frustrującego rzutu karnego. Zajmujemy teraz drugie miejsce w tabeli i musimy dalej ciężko pracować, aby deptać Bayernowi po piętach."

Składy i statystyki:

FC Bayern München: Grohs – Rall, Viggosdottir, Kumagai, Hansen – Stanway, Zadrazil – Lohmann, Magull (89‘ Bragstad), Bühl – Damnjanovic (55‘ Schüller)

Ławka rezerwowych: Benkarth (BR), Kett, Vilhjalmsdottir, Laurent, Landenberger, Rudelic

VfL Wolfsburg: Frohms – Hendrich, Hegering (46‘ Wilms), Janssen, Rauch (85‘ Brand) – Oberdorf, Lattwein – Huth, Roord (59‘ Joinsdottir), Popp – Pajor (59‘ Waßmuth)

Ławka rezerwowych: Weiß (BR), Bremer, Demann, Blomqvist, Wedemeyer

Bramki: 1:0 Viggosdottir (84‘/rzut karny)

Sędzia: Fabienne Michel (z Gau-Odernheim)

Publiczność: 2,500 widzów na FC Bayern Campus (wyprzedany)

Żółte kartki: Magull / Oberdorf, Lattwein

Źródło: vfl-wolfsburg.de

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także:

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram