Napisane:  sobota, 4 marca 2023, 19:29 przez: Przemysław Lewandowski

Porażka z Hoffenheim [+SKRÓT]

VfL Wolfsburg przegrał z TSG 1899 Hoffenheim wynikiem 1:2.

Kobiecy zespół VfL przegrał po raz pierwszy w tym sezonie. Liderki kobiecej Bundesligi FLYERALARM uległy drużynie TSG 1899 Hoffenheim rezultatem 1:2. Chociaż Wilczyce objęły wczesne prowadzenie, w późniejszych etapach spotkania popełniły zbyt wiele błędów i ostatecznie poniosły zasłużoną porażkę.

Jeśli w takiej sytuacji zajmujący drugie miejsce w tabeli Bayern Monachium wygra swój wyjazdowy mecz z Werderem Bremą (w niedzielę), różnica zmniejszy się do zaledwie dwóch punktów.

Reakcja trenera:

Tommy Stroot: "Gratulacje dla Hoffenheimu za zasłużone zwycięstwo. Zaczęliśmy mecz bardzo dobrze i prowadziliśmy 1:0, ale potem z każdą minutą pierwszej połowy graliśmy coraz gorzej, straciliśmy odwagę. Rywalki zbyt łatwo zdobyły wyrównującego gola. Nie graliśmy tak, jak zwykle. Teraz musimy znów patrzeć w przyszłość i zadziałać tak szybko, jak będzie to możliwe."

Bramki:

1:0 Brand (1 minuta): Co za początek! Po otrzymaniu piłki od Sveindis Jonsdottir, Jule Brand rusza biegiem, mijając najpierw Katharinę Naschenweng, a następnie bramkarkę Martinę Tufekovic. Była zawodniczka Hoffenheim, która zdobyła również bramkę w poprzednim spotkaniu, tym razem otwiera wynik już po 45 sekundach.

1:1 Linder (44 minuta): Dośrodkowanie z lewej strony autorstwa Naschenweng trafia do Sarai Linder. Dominique Janssen i Felicitas Rauch zamykają ją, ale podczas walki piłka odbija się od tej ostatniej i niefortunnie wpada do siatki.

1:2 Billa (70 minuta): Po długiej piłce do przodu, Melissa Kössler wykazuje się dużym opanowaniem, znajdując i sprawnie zagrywając do Nicole Billi, która nie pozostawia Frohms żadnych szans.

Składy i statystyki:

VfL Wolfsburg: Frohms – Hendrich, Hegering (41‘ Wilms), Janssen, Rauch – Oberdorf, Lattwein (77‘ Bremer) – Jonsdottir (73‘ Blomqvist), Brand (63‘ Roord), Popp – Pajor (63‘ Waßmuth)

Ławka rezerwowych: Weiß (BR), Demann, Wolter, Wedemeyer

TSG 1899 Hoffenheim: Tufekovic – Linder, Bühler, Specht, Naschenweng – Dongus – Kössler, Hagel (90‘ Leimenstoll), Harsch, Memeti (87‘ Corley) – Billa (80‘ Krumbiegel)

Ławka rezerwowych: Dick (BR), Kaut, Alber, Diehm

Bramki: 1:0 Brand (1‘), 1:1 Rauch (44‘, bramka samobójcza), 1:2 Billa (70‘)

Sędzia: Nadine Westerhoff (z Bochum)

Żółte kartki: Wilms, Bremer / -

Publiczność: 3,523 widzów na AOK Stadion