Napisane:  poniedziałek, 31 października 2022, 09:54 przez: Przemysław Lewandowski

Powiększenie przewagi w lidze [+SKRÓT]

VfL zwiększył swoją przewagę na szczycie tabeli dzięki wygranej w Bremie wynikiem 2:3.

Kobiecy zespół VfL nie tylko utrzymał doskonały początek sezonu, ale także zwiększył swoją przewagę na szczycie tabeli kobiecej Bundesligi FLYERALARM do czterech punktów. Zielono-Białe zwyciężyły na wyjeździe z Werderem Bremą wynikiem 2:3. Bramki dla Wilczyc zdobyły Rebecka Blomqvist (dwukrotnie) oraz Alexandra Popp. Po stronie Werderu trafienia odnotowały Rieke Dieckmann i Christin Meyer. Znajdujący się na drugim miejscu Eintracht Frankfurt zremisował z Hoffenheim 3:3, wciąż utrzymując jeden punkt przewagi nad znajdującym się na trzeciej pozycji Bayernem Monachium. Po pracowitych dwóch tygodniach z rozgrywkami zarówno w środku tygodnia, jak i w weekendy, Zielono-Białe mają teraz trochę więcej czasu na przygotowanie się do ostatniego meczu przed przerwą międzynarodową. Drużyna Tommy'ego Stroota wróci do akcji w niedzielę, 6 listopada (start o 13:00) w meczu przeciwko MSV Duisburg, który odbędzie się na AOK Stadion.

Bramki:

0:1 Blomqvist (11. minuta): Lynn Wilms zagrywa długie podanie z połowy boiska do Blomqvist, która wybiega na dobrą pozycję i otwiera wynik spotkania.

0:2 Popp (25. minuta): Svenja Huth wykonuje krótkie podanie w ramach rzutu rożnego do Felicity Rauch, której dośrodkowanie wykańcza dobrze ustawiona w polu karnym Popp.

1:2 Dieckmann (31. minuta): Michaela Brandenburg wrzuca piłkę z prawej strony boiska, a Dieckmann uderza z woleja, zdobywając pierwszą bramkę dla swojej drużyny.

1:3 Blomqvist (48. minuta): Huth dośrodkowuje z prawej strony, a piłka znajduje Blomqvist. Zawodniczka uderza głową, odnotowując swoją drugą bramkę w tym meczu.

2:3 Meyer (72. minuta): Źle wybita piłka trafia pod nogi Meyer, która nie marnuje doskonałej okazji, strzelając w lewy róg bramki.

Reakcja trenera:

Tommy Stroot: "Nie jestem zadowolony z naszego dzisiejszego występu. W trakcie meczu bywały momenty, w których mieliśmy pełną kontrolę i mogliśmy zakończyć grę, co mnie frustruje i wiem, że dziewczyny czują to samo. Nie odkładaliśmy gry na bok w decydujących fazach, a mimo to musieliśmy potem znosić nerwowy okres tego spotkania. Teraz po prostu cieszę się, że wygraliśmy."

Składy i statystyki:

SV Werder Bremen: Borbe – Ulbrich, Schiechtl, Nemeth – Brandenburg (62. Weiß), Walkling (89. Matheis), Hausicke (46. Keles), Dieckmann (71. Triendl), Lührßen – Sternad (62. Meyer), Wichmann

Ławka rezerwowych: Bläsing (BR), Gidion, Bötjer, Dahms

VfL Wolfsburg: Frohms – Wilms (90.+2 Wedemeyer), Hendrich, Janssen, Rauch – Oberdorf (58. Bremer), Lattwein – Huth, Blomqvist (75. Wolter), Brand (58. Jonsdottir) – Popp

Ławka rezerwowych: Weiß (BR), Pajor, Roord, Demann, Hegering

Bramki: 0:1 Blomqvist (11.), 0:2 Popp (25.), 1:2 Dieckmann (31.), 1:3 Blomqvist (48.), 2:3 Meyer (72.)

Żółte kartki: Hausicke, Weiß / -

Sędzia: Laura Duske (z Leverkusen)

Publiczność: 2.700 widzów na Weserstadion w Bremie