Napisane:  piątek, 14 lipca 2023, 07:54 przez: Przemysław Lewandowski

Pożegnanie po 13 latach

63-letni Pierre Littbarski odchodzi z VfL Wolfsburg.

Po ponad 13 latach spędzonych w klubie, Pierre Littbarski kończy swoją karierę w VfL Wolfsburg, ale pozostanie z Wilkami w formie ambasadora marki. "Po tak długim czasie pracy dla VfL na różnych stanowiskach rozumiemy, że Pierre Littbarski poszukuje obecnie nowego wyzwania i dlatego przystaliśmy na jego prośbę o wcześniejsze rozwiązanie umowy" - powiedział dyrektor zarządzający VfL, Michael Meeske. "Jednocześnie cieszymy się, że Litti pozostanie związany z VfL i że możemy zaangażować go w charakterze ambasadora marki. Chcielibyśmy podziękować Pierre'owi Littbarskiemu za zaangażowanie i serce, jakie wkładał w każde zadanie w VfL."

Zdobywca Pucharu Świata z 1990 roku dołączył do klubu latem 2010 roku jako asystent Steve'a McClarena. Po odejściu Anglika w lutym 2011 roku objął stanowisko tymczasowego głównego trenera, po czym kilka tygodni później, już pod wodzą Felixa Magatha, powrócił do funkcji asystenta trenera. Littbarski przedłużył kontrakt z Wilkami w 2012 roku, dołączając do działu skautingu jako "szef obserwacji i rozwoju zawodników". Były piłkarz 1. FC Köln, który w 1993 roku jako jeden z pierwszych obcokrajowców przeniósł się do japońskiej J-League, od lata 2018 roku pełni funkcję reprezentanta klubu.

Pierre Littbarski: "Spędziłem w VfL Wolfsburg bardzo przyjemny i urozmaicony czas, a pożegnania nie są łatwe. Poznałem wiele obszarów klubu. Tutaj, w Wolfsburgu, wszyscy czuliśmy się bardzo szczęśliwi, byliśmy niemalże jak rodzina. Rozpoczynam teraz nowy rozdział, jednak od czasu do czasu powrócę do VfL, czego będę bardzo wyczekiwać."

Źródło: vfl-wolfsburg.de

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także:

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram