Napisane:  wtorek, 18 lipca 2023, 22:54 przez: Karolina Lisek

Pożegnanie z Wolfsburgiem

Pia-Sophie Wolter odchodzi z VfL i dołącza do Eintrachtu Frankfurt.

Kiedy w najbliższy czwartek Wilczyce rozpoczną przygotowania do sezonu 2023/2024, jednej z zawodniczek już z nimi nie będzie: Pia-Sophie Wolter dołączyła na zasadzie rocznego wypożyczenia do Eintrachtu Frankfurt. Kontrakt 25-latki z VfL Wolfsburg obowiązuje do 30 czerwca 2025 r. Wolter przeniosła się do Wolfsburga z Werderu Brema w 2018 roku i od tego czasu zaliczyła 62 występy w Bundeslidze, 16 w Pucharze Niemiec i dwanaście w Lidze Mistrzyń. Ponadto pomocniczka wystąpiła w jednym meczu reprezentacji Niemiec.

"Nie była to łatwa decyzja"

"Decyzja o opuszczeniu VfL Wolfsburg nie była dla mnie łatwa", powiedziała Pia-Sophie Wolter. "Świętowałam tutaj wiele wspaniałych chwil z drużyną i fanami, a także poznałam bardzo dobrych przyjaciół. Niemniej jednak nadszedł czas, aby pójść inną drogą, ponieważ we Frankfurcie widzę większą szansę na regularną grę. Jestem wdzięczna działaczom VfL, którzy umożliwili mi ten krok. Chciałabym również podziękować kibicom za ich wsparcie w ciągu ostatnich pięciu lat. Zawsze byłam bardzo dumna z gry dla VfL. Teraz nie mogę się jednak doczekać nowego wyzwania i jestem wdzięczna za zaufanie, którym zostałam obdarzona".

"Wzorcowe zaangażowanie"

Ralf Kellermann, dyrektor ds. piłki nożnej kobiet w VfL Wolfsburg, powiedział: "Po transferze z Werderu Pia bardzo szybko zintegrowała się z drużyną i rozwijała się jako zawodniczka. Z ponad 20 występami w każdym z jej pierwszych trzech sezonów, była bardzo ważnym członkiem naszego zespołu, co zaowocowało także powołaniem do reprezentacji narodowej. Po zerwaniu więzadła krzyżowego w październiku 2021 r., a także z powodu konkurencji w składzie, Pia nie mogła już jednak liczyć na tyle minut na boisku, ilu by sobie życzyła. Dzięki wypożyczeniu do Eintrachtu Frankfurt będzie miała szansę na regularne występy. Życzymy Pii wszystkiego najlepszego i dziękujemy za jej wzorcowe zaangażowanie w grę w zielono-białej koszulce!

Źródło: VfL Wolfsburg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także:

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram