Napisane:  piątek, 19 stycznia 2024, 10:31 przez: Redakcja

Przed meczem z Heidenheim

W 18. kolejce Bundesligi, Wolfsburg inauguruje drugą część sezonu wizytą u 1. FC Heidenheim w sobotę, 20 stycznia, o 15:30. W miniony weekend oba zespoły zanotowały remisy w swoich pierwszych potyczkach roku 2024 (Wolfsburg 1:1 z Moguncją, Heidenheim 1:1 z Kolonią). Nowicjusz ligi, Heidenheim, zgromadził 21 punktów po pierwszej części sezonu, o punkt więcej niż Zielono-Biali z 20 punktami.

Ekipa Niko Kovaca zdołała wygrać tylko jeden z ostatnich pięciu meczów. Wolfsburg jednak ciepło wspomina pierwsze starcie, wygrane 2:0 z dwoma golami Jonasa Winda. To był debiutancki mecz 1. FC Heidenheim w najwyższej klasie rozgrywkowej Niemiec i ich pierwsze starcie z VfL. Wcześniej, obie drużyny spotkały się trzykrotnie w Pucharze DFB, gdzie Wolfsburg za każdym razem zwyciężał.

KLUCZOWE STATYSTYKI

  • Heidenheim w formie: Dziesięć punktów zdobytych w ostatnich czterech meczach Bundesligi to wynik nieosiągnięty przez żadną inną drużynę ligi.
  • Wolfsburg z rekordową liczbą porażek: W pierwszej połowie sezonu drużyna poniosła dziewięć porażek, najwięcej w historii swoich występów w Bundeslidze.
  • Dominacja Heidenheim na własnym boisku: Nie przegrali żadnego z ostatnich czterech domowych meczów, zdobywając 10 z 12 możliwych punktów, co podkreśla ich siłę, zwłaszcza że 16 z 21 punktów tej kampanii zdobyli u siebie.
  • Poprawa formy wyjazdowej Zielono-Białych: Wolfsburg zdobył cztery punkty w dwóch ostatnich meczach na wyjeździe, o jeden więcej niż w pierwszych siedmiu meczach wyjazdowych sezonu.
  • Skuteczność Wolfsburga przeciwko nowicjuszom: Wygrali wszystkie cztery mecze przeciwko nowo awansowanym drużynom, w tym trzy w Pucharze DFB przeciwko Heidenheim oraz 2:0 w pierwszej kolejce bieżącego sezonu.
  • Brak goli po dośrodkowaniach: Ani Heidenheim, ani Wolfsburg nie zdobyły gola po dośrodkowaniu w tym sezonie Bundesligi.
  • Jan-Niklas Beste, lider w wykonaniu rzutów rożnych i strzałach z rzutów wolnych: Zdobył siedem goli po rzutach rożnych i dziesięć po stałych fragmentach gry.
  • Mistrzowie stałych fragmentów: Heidenheim zdobyło dwanaście goli po stałych fragmentach gry, najwięcej w lidze.
  • Pojedynek sprinterów: Tylko dwa zespoły w Bundeslidze wykonały więcej sprintów niż Wolfsburg (244 na mecz), w tym Heidenheim z najlepszym wynikiem 249.
  • Były zawodnik Wolfsburga w Heidenheim: Tim Siersleben, obrońca Heidenheim, wcześniej grał dla Wolfsburga, włącznie z 34. kolejką Bundesligi sezonu 2020/2021.

źródło:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także:

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram