Napisane:  sobota, 30 lipca 2022, 14:45 przez: Przemysław Lewandowski

Przed nami pierwsze spotkanie klubu VfL Wolfsburg w Pucharze Niemiec

VfL Wolfsburg rozegra dzisiaj swoje pierwsze spotkanie w Pucharze Niemiec sezonu 2022/2023. Przeciwnikiem Wilków będzie zespół FC Carl Zeiss Jena. Mecz zacznie się o godzinie 18:00.

VfL Wolfsburg startował w Pucharze Niemiec już 114 razy, lecz po raz pierwszy zmierzy się z klubem FC Carl Zeiss Jena. Poniżej kilka faktów i liczb przed debiutem Niko Kovaca w roli trenera Wilków:

  • Jena dotarła do finału Pucharu Zdobywców Pucharów w 1981 roku, gdzie przegrała 2:1 z Dinamo Tbilisi w Düsseldorfie.
  • Od 2020 roku Jena gra w Regionalliga Nordost (czwarta liga), gdzie w zeszłym sezonie zajęła drugie miejsce za BFC Dynamo.
  • Oprócz trzech występów ćwierćfinałowych, FCC dotarło kiedyś do półfinałów w Pucharze Niemiec. W 2008 roku przegrali 3:0 z Borussią Dortmund, w skład której wchodził obecny asystent i brat trenera VfL, Robert Kovac.
  • Sam Niko Kovac też miał styczność z klubem FC Carl Zeiss Jena w przeszłości. 11 sierpnia 1995 roku, obecny trener Wilków zagrał w wygranym 3-0 meczu na Ernst-Abbe-Sportfeld w barwach Hertha BSC. Obecny trener Wilków strzelił wówczas Jenie drugiego gola.
Zobacz także  Potwierdzono znośne przyjazne

Oczekiwania Niko Kovaca są jasne przed jego pierwszym występem w roli trenera VfL. W rozmowie z mediami wypowiedział się o:

…składzie drużyny: „Na treningu pojawiło się 24 zawodników z pola i czterech bramkarzy, więc będziemy mieli do wyboru pełny skład i pojedziemy do Jeny z 20 zawodnikami. W składzie jest duża konkurencja i mamy wielu dobrych zawodników, zwłaszcza w ataku. W sobotę wystawimy graczy, którzy moim zdaniem najlepiej spisywali się w okresie przedsezonowym."

…przeciwnikach VfL: „Oczywiście obserwowaliśmy zespół FC Carl Zeiss Jena. Widzieliśmy ich mecze z FSV Zwickau oraz Hessen Kassel i spróbujemy wyciągnąć z tych rozgrywek wnioski. Pierwsza gra po okresie przedsezonowym nie jest łatwa dla nikogo – nikt tak naprawdę nie wie, na czym stoi.”

…swoich oczekiwaniach: „Granie na wyjeździe z drużyną z czwartej ligi nigdy nie jest łatwe, ale jesteśmy drużyną z Bundesligi i chcemy przejść do następnej rundy – musimy. Tylko to się liczy. Postaramy się utrzymać tempo od pierwszej minuty i pokazać nasze umiejętności techniczne."

…Pucharze Niemiec: „Lubię te zawody. To turniej pucharowy, w którym nigdy tak naprawdę nie wiesz, czy przejdziesz do kolejnej rudny, czy nie. To właśnie sprawia, że ​​jest to tak interesujący scenariusz. Każdy oczywiście chce pojechać do Berlina i zdobyć puchar. Ogólnie rzecz biorąc, jest to trudne, ale wykonalne. Wierzymy w siebie.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także:

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram