Napisane:  czwartek, 30 marca 2023, 11:37 przez: Przemysław Lewandowski

Przedłużenie umowy

Ralf Kellermann przedłużył kontrakt z VfL Wolfsburg do 2026 roku.

VfL Wolfsburg i Ralf Kellermann zamierzają kontynuować wspólną ścieżkę, którą wytyczyli w dłuższej perspektywie dla kobiecej piłki nożnej. 54-latek podpisał przedłużenie kontraktu do 2026 roku. Nowa umowa oznacza dla niego również nowe stanowisko: w charakterze dyrektora kobiecej piłki nożnej. Kellermann w latach 2008-2017 pracował jako trener kobiecego zespołu VfL, a następnie pełnił obowiązki dyrektora sportowego.

"Wyzwania i zadania, jakie niesie ze sobą kobieca piłka nożna w VfL Wolfsburg, to coś, czym cieszę się na co dzień od około 15 lat" - powiedział Kellermann. "Wszystkie zaangażowane osoby współpracują ze sobą z dużym szacunkiem. Jako zespół będziemy mogli dalej dążyć do realizacji naszych ambitnych celów sportowych, a ponadto wciąż zamierzamy optymalizować warunki, aby móc rozwijać w Wolfsburgu kobiecą piłkę nożną. Nie mogę się tego doczekać. Chciałbym podziękować klubowi za zaufanie, jakim mnie obdarzyli."

"Niesamowity sukces w kobiecej piłce nożnej jest od wielu lat ważnym fundamentem VfL Wolfsburg jako klubu" - powiedział dyrektor zarządzający Marcel Schäfer. "Sposób, w jaki zespół wyrobił sobie markę zarówno na froncie krajowym, jak i europejskim, jest godny podziwu - i jest w dużej mierze zasługą pracy Ralfa Kellermanna. Nasze zawodniczki co sezon walczą o tytuły i jestem przekonany, że sztab trenerski pod wodzą Tommy'ego Stroota, same zawodniczki, jak i wszystkie osoby zaangażowane w drużynę dadzą z siebie wszystko, aby zakończyć obecny sezon tak pomyślnie, jak to możliwe."

Kellermann został mianowany głównym trenerem kobiecej drużyny VfL latem 2008 roku. W ciągu następnych dziewięciu lat zdobył potrójną koronę w Lidze Mistrzyń, kobiecej Bundeslidze oraz Pucharze DFB (w 2013 roku), zwycięstwo w Lidze Mistrzyń w 2014 roku i łącznie pięć krajowych trofeów. Ten szczególnie pomyślny okres został odpowiednio nagrodzony - Ralf został wybrany Trenerem Roku FIFA 2014.

W 2017 Kellermann ustąpił ze stanowiska głównego trenera, ale nadal odgrywał istotną rolę w kobiecej piłce nożnej w Wolfsburgu - tym razem jako dyrektor sportowy. Stanowisko to zajmował od 2010 roku. Wilczyce pod jego wodzą czterokrotnie świętowały zdobycie krajowego dubletu (mistrzostwo kraju + Puchar DFB).

Źródło: vfl-wolfsburg.de

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także:

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram