Napisane:  środa, 5 lipca 2023, 09:25 przez: Karolina Lisek

Rebecka Blomqvist pozostaje Wilczycą

Reprezentantka Szwecji przedłużyła swój kontrakt z VfL Wolfsburg do 2025 roku.

Rebecka Blomqvist w przyszłym sezonie nadal będzie występować w zielono-białej koszulce: Na kilka tygodni przed rozpoczęciem Mistrzostw Świata Kobiet reprezentantka Szwecji przedłużyła o dwa lata swój wygasający tego lata kontrakt z VfL Wolfsburg. 25-latka dołączyła do VfL w grudniu 2020 roku z drużyny ówczesnych mistrzyń Szwecji Kopparbergs/Göteborg FC. Od tego czasu rozegrała dla VfL 40 spotkań w kobiecej Bundeslidze, 15 w Lidze Mistrzyń i 9 w Pucharze Niemiec. W ubiegłym sezonie napastniczka walnie przyczyniła się do zdobycia przez klub Pucharu Niemiec, strzelając bramkę w wygranym 2-1 finale z SC Freiburg.

Blomqvist jest częścią szwedzkiej kadry na Mistrzostwa Świata w Australii i Nowej Zelandii. 25-latka wystąpiła do tej pory w 22 meczach reprezentacji narodowej.

"Światowej klasy środowisko" w VfL Wolfsburg

"Myślę, że bardzo rozwinęłam się jako zawodniczka przez te dwa i pół roku, które spędziłam w VfL", mówi Blomqvist o swoim dotychczasowym pobycie w drużynie z Wolfsburga. Podkreśla również: "Znajduję się tutaj w światowej klasy środowisku i jestem przekonana, że w VfL Wolfsburg mogę stawiać kolejne kroki w mojej karierze. Cały zespół jest fantastyczny i nie mogę doczekać się walki o kolejne tytuły".

"Zawsze chcieliśmy, aby Rebecka przedłużyła swój kontrakt".

Ralf Kellermann, dyrektor ds. piłki nożnej kobiet w VfL Wolfsburg, jest zachwycony, że Blomqvist przyjęła ofertę przedłużenia kontraktu: "Zawsze było naszym życzeniem, aby Rebecka przedłużyła kontrakt z VfL. Szczególnie pod koniec ubiegłego sezonu pokazała, jak ważna jest dla naszej drużyny. Jestem przekonany, że jej rozwój jeszcze się nie zakończył i wciąż drzemie w niej duży potencjał."

Źródło: VfL Wolfsburg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także:

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram