Napisane:  poniedziałek, 15 stycznia 2024, 08:28 przez: Redakcja

Remis w Moguncji

Vfl Wolfsburg rozpoczął zmagania ligowe od wyjazdowego remisu z FSV Mainz 05 1:1 (0:1).

Mecz rozpoczął się z wielką energią, z obiema drużynami walczącymi o dominację i szukającymi okazji do strzelenia bramki. Wczesna żółta kartka dla S. Widmera z Mainz w 3. minucie nadała meczowi fizyczny charakter. Wolfsburg przejął inicjatywę w 12. minucie, gdy V. Cerny zdobył bramkę, rozpalając entuzjazm wśród fanów. Mainz musiał reagować. W 16. minucie A. Vranckx z Wolfsburga otrzymał także żółtą kartkę, co było świadectwem agresywnego stylu gry. Następne kartki dla M. Jentza z Wolfsburga i S. van den Berga z Mainz utrzymywały napięcie.

Dopiero w 61. minucie Mainz wyrównał dzięki Widmerowi, co wywołało ogromną radość na trybunach. Obydwie drużyny dokonały strategicznych zmian w składach, starając się przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Wolfsburg dokonał kilku zmian w 71. minucie, podczas gdy Mainz odpowiedział dwoma zmianami w 78. minucie. Żółta kartka dla M. Svanberga z Wolfsburga w 79. minucie utrzymywała intensywność rywalizacji.

W końcowych minutach, pomimo zmian i wysiłków, żadna z drużyn nie zdołała zdobyć decydującej bramki, kończąc mecz remisem 1-1. Ten wynik zostawia obie drużyny z pewnym zadowoleniem, ale i zastanawiającymi się nad szansami na pełną pulę punktów. To spotkanie podkreśliło konkurencyjny duch niemieckiej piłki nożnej, z drużynami wykazującymi determinację i wytrzymałość do ostatniego gwizdka.

1. FSV Mainz 05: Zentner – van den Berg, Fernandes, Caci – Widmer, Mwene (88‘ Leitsch), Kohr, Papela (62‘ Gruda), Krauß (78‘ Barreiro) – Onisiwo, Burkhardt (78‘ Richter)

Subs: Batz (GK), da Costa, Guilavogui, Mamutovic, Ajorque

VfL Wolfsburg: Casteels – Maehle, Bornauw, Jenz, Cozza (64’ Rogerio) – Vranckx (71’ Svanberg), Arnold – Cerny (71‘ Baku), Majer (90’+3 Gerhardt), Kaminski (71’ Tomas) – Wind

Amiany: Pervan (GK), Fischer, Zesiger, Pejcinovic

Gole: 0-1 Cerny (12‘), 1-1 Widmer (61‘)

Żółte kartki: Widmer, van den Berg, Fernandes / Vranckx, Jenz, Casteels, Svanberg

Sędzia: Patrick Ittrich (Hamburg)

Frekwencja: 24,000, Mewa Arena, Mainz