Napisane:  czwartek, 24 listopada 2022, 14:49 przez: Przemysław Lewandowski

Remis w Rzymie [+SKRÓT]

Po ekscytującym meczu z drużyną AS Roma, kobiecy zespół VfL zdobywa jeden punkt.

Chociaż VfL Wolfsburg w swoim trzecim meczu Ligi Mistrzyń UEFA walczył bardzo zaciekle, tym razem nie udało się zdobyć kompletu punktów. Drużyna trenera Tommy'ego Stroota zremisowała z AS Romą wynikiem 1:1. Dla Zielono-Białych bramkę odnotowała Ewa Pajor (33‘), niwelując niekorzystny wynik, po wczesnym golu autorstwa Valentinie Giacinti (3‘).

Zdobyty punkt pozwolił VfL wyprzedzić Romę na szczycie grupy B, co Wilczyce zawdzięczają różnicy bramek. Obie drużyny spotkają się ponownie w czwartek, 8 grudnia (start o 18:45), na stadionie AOK.

Bramki:

1:0 Giacinti (3'): Emilie Haavi oddaje strzał, który zostaje zablokowany przez Lynn Wilms, w wyniku czego piłka ląduje pod nogami Giacinti. Zawodniczka wykorzystuje dobrą okazję natychmiastowym strzałem, nie dając szans Frohms.

1:1 Pajor (33’): Efektowny i sprytnie przeprowadzony atak przynosi Zielono-Białym wyrównanie! Jule Brand posyła piłkę na lewe skrzydło, gdzie czeka Pajor. Polka przyjmuje i mija przeciwniczkę, wychodząc na czystą pozycję. Celne uderzenie w prawy róg bramki skutkuje zmianą wyniku. Co za gol!

Reakcja trenera:

Tommy Stroot: "Widzieliśmy bardzo dobry mecz. Był on tak intensywny, jak się tego spodziewaliśmy. Wiedzieliśmy, że zmierzymy się z drużyną, która jest bardzo dobrze ustawiona taktycznie, z charakterem i pasją w składzie - i to właśnie widzieliśmy podczas tego meczu. Mieliśmy kilka dobrych okazji, aby strzelić na 1:2, szczególnie w drugiej połowie, ale nie do końca nam się to udało. Nie żebyśmy byli niezadowoleni z wyniku - w ciężkim meczu wyjazdowym odnieśliśmy remis 1:1 i teraz wracamy do domu po zdobyciu cennego punktu."

Składy i statystyki:

AS Roma: Lind – Bartoli, Linari, Wenninger, Minami – Alves (72‘ Haug), Giugliano, Greggi – Glionna (54’ Serturini), Giacinti (90’ Lazaro), Haavi

Ławka rezerwowych: Caesar (BR), Öhrström (BR), Cinotti, Landström, Ciccotti, Kajzba, Bergersen, Kollmats, Kramzar  

VfL Wolfsburg: Frohms – Wilms, Hendrich, Janssen, Rauch – Lattwein, Popp (71‘ Hegering) – Huth, Roord (88‘ Blomqvist), Brand (46‘ Jonsdottir) – Pajor

Ławka rezerwowych: Kassen (BR), Kiedrzynek (BR), Bremer, Starke, Demann, Wedemeyer, Waßmuth

Bramki: 1:0 Giacinti (3‘), 1:1 Pajor (33‘)  

Żółte kartki: Bartoli / Popp, Janssen, Lattwein, Roord

Sędzia: Marina Zivkovic (z Serbii)

Publiczność: 3,350 widzów na Stadio Comunale Domenico Francioni

Źródło: vfl-wolfsburg.de

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także:

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram