Napisane:  niedziela, 28 sierpnia 2022, 14:02 przez: Przemysław Lewandowski

Renato Steffen wróci do Szwajcarii?

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że skrzydłowy przeniesie się do Lugano.

Przepełniony skład Wolfsburga może się niebawem nieco zmniejszyć. Zawodnik nie wystąpił do tej pory w żadnym meczu nowego sezonu, biorąc udział jedynie w spotkaniach towarzyskich, organizowanych dla rezerwowych. W takiej sytuacji wiele wskazuje na to, że piłkarz niebawem może wrócić do swojej ojczyzny w Szwajcarii.

Mówi się, że zainteresowane jego usługami jest wstępnie FC Lugano, które występuje w szwajcarskiej Super League, gdzie klub zajmuje obecnie siódmą pozycję. Czasu do zamknięcia okna transferowego zostało niewiele, więc możliwe, że w przeciągu kilku najbliższych dni obie strony oficjalnie potwierdzą przenosiny.

Steffen został ściągnięty do Wolfsburga z klubu FC Basel w styczniu 2018 roku. Zespół Wilków zapłacił wówczas za niego około 2 mln € i według transfermarkt, zawodnik wciąż jest tyle warty. Spekuluje się jednak, że wartość transferu będzie tym razem niższa, chociaż powinna pozostać sześciocyfrowa. Obecny kontrakt piłkarza obowiązuje do 30 czerwca 2023 roku.

Źródło: bild.de
Źródło foto: kicker.de

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także:

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram