Napisane:  czwartek, 6 kwietnia 2023, 11:53 przez: Przemysław Lewandowski

Riola Xhemaili przechodzi do VfL Wolfsburg

Utalentowana szwajcarska zawodniczka zasili latem szeregi Zielono-Białych.

Kobiecy zespół VfL sfinalizował kolejny transfer, a 20-letnia szwajcarska zawodniczka Riola Xhemaili zgodziła się latem przenieść do Wolfsburga. Uważana za jedną z największych talentów w Szwajcarii, Xhemaili dołączy do klubu na zasadzie darmowego transferu z SC Freiburg. Kontrakt będzie obowiązywać do 2026 roku. VfL potwierdził już przybycie na następny sezon takich zawodniczek jak: Chantal Hagel, Anneke Borbe, Lisy Schmitz oraz Vivien Endemann.

Xhemaili, która posiada również obywatelstwo Kosowa, miała zaledwie 15 lat, kiedy zadebiutowała w szwajcarskiej Nationalliga A w barwach FC Basel. Po dołączeniu do Freiburga w 2021 roku zaliczyła 36 występów w kobiecej Bundeslidze FLYERALARM oraz kolejne cztery w Pucharze DFB. Rozegrała również 20 spotkań w reprezentacji swojego kraju i została wprowadzona jako rezerwowa w ostatnim meczu grupowym Szwajcarii na EURO 2022.

"Nie mogę się doczekać nowego wyzwania w VfL Wolfsburg" - powiedziała Xhemaili. "Gra w Lidze Mistrzyń czy regularna walka o tytuły w lidze i Pucharze - to marzenie każdej zawodniczki. Zamierzam jak najszybciej i jak najlepiej zadomowić się w zespole i odegrać swoją rolę we wspólnym osiąganiu sukcesów. Chcę również rozwijać się na poziomie osobistym i pokazywać swoje mocne strony. Podsumowując, na pewno dużo się nauczę w VfL."

"Riola jest młodą i bardzo utalentowaną zawodniczką, która już w młodym wieku wyrobiła sobie markę w Szwajcarii" - dodał Ralf Kellermann, dyrektor sportowy VfL. "Dzięki swojemu entuzjazmowi na boisku i umiejętnościom dryblingu dysponuje cechami, które mogą powodować problemy w obronie. Bardzo się cieszę, że Riola widzi swoją przyszłość w VfL Wolfsburg."

Źródło: vfl-wolfsburg.de

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także:

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram