Napisane:  czwartek, 7 września 2023, 13:19 przez: Przemysław Lewandowski

Rozstanie po dziewięciu latach

Bramkarz Koen Casteels opuści VfL pod koniec tego sezonu.

Po dziewięciu latach spędzonych w koszulce Wolfsburga, Koen Casteels opuści klub wraz z końcem tego sezonu. Obie strony zgodziły się nie przedłużać kontraktu bramkarza, który obowiązuje do 30 czerwca 2024 roku. 31-letni reprezentant Belgii, który dołączył do VfL w styczniu 2015 roku, od siedmiu lat pozostawał numerem jeden Wilków, będąc także kapitanem drużyny w kampanii 2021/22.

"Nadszedł czas, aby pożegnać się po dziewięciu latach spędzonych w VfL Wolfsburg i podjąć nowe wyzwanie" - wyjaśnił Casteels. "Dokładnie rozważyłem tę decyzję i nie mogę się doczekać tego, co będzie dalej. Teraz jednak zamierzam w 100 procentach skupić się na bieżącym sezonie i osiągnięciu jak najlepszych wyników z VfL."

Dyrektor zarządzający VfL Marcel Schäfer powiedział: "Koen od lat niezmiennie osiąga znakomite wyniki i z biegiem czasu stał się twarzą naszego zespołu. Możemy już teraz wspominać bardzo udany wspólny czas, jednak wciąż mamy przed sobą cały sezon i jestem pewien, że Koen po raz kolejny odegra ważną rolę w osiągnięciu naszych celów. Mam też nadzieję, że uda mu się spełnić swoje marzenie o wzięciu udziału w Mistrzostwach Europy w przyszłym roku."

Casteels przeniósł się do Wolfsburga z Hoffenheim w styczniu 2015 roku, spędzając drugą połowę sezonu na wypożyczeniu w Werderze Brema. Casteels powrócił do Wilków na sezon 2015/16 i początkowo był bramkarzem numer dwa, zaraz za Diego Benaglio. Zadebiutował 1 sierpnia 2015 w Superpucharze, który VfL wygrał z Bayernem Monachium w rzutach karnych. Od sezonu 2016/17 stał się niekwestionowanym bramkarzem pierwszego wyboru w składzie Zielono-Białych. Mierzący 1,97 m zawodnik rozegrał w sobotę na stadionie Hoffenheim swój 216 mecz dla VfL w Bundeslidze i 252 we wszystkich rozgrywkach. Casteels ma na swoim koncie również pięć występów w reprezentacji Belgii.

Zobacz także  Pascal Formann, aby pozostać wilkiem

Źródło: vfl-wolfsburg.de

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także:

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram