Napisane:  czwartek, 20 października 2022, 07:44 przez: Przemysław Lewandowski

Schumacher: "pozytywnie zaskoczony"

Dyrektor zarządzający VfL, dr Tim Schumacher, o reakcji fanów przed ważnym meczem Wilczyc.

Po raz trzeci w 2022 roku, kobiecy zespół VfL zorganizuje mecz domowy na Volkswagen Arena. Tym razem będzie to spotkanie z najwyższej półki kobiecej Bundesligi FLYERALARM. W najbliższą niedzielę, 23 października, obrończynie tytułu mistrzyń Niemiec będą gościć FC Bayern Monachium (rozpoczęcie o 14:00). 16 300 biletów zostało już sprzedanych z wyprzedzeniem, a dr Tim Schumacher, dyrektor zarządzający odpowiedzialny za kobiecą piłkę nożną w VfL Wolfsburg-Fußball GmbH, również nie może się doczekać tego wielkiego meczu.

Ośmioletni rekord frekwencji meczu domowego kobiet przejdzie za kilka dni do historii - liczba 12 464 biletów już została przekroczona. Spodziewałeś się takiej popularności?

Dr Tim Schumacher: "Oczywiście liczyliśmy na pięciocyfrową frekwencję, ale szczerze mówiąc byłem pozytywnie zaskoczony tym, jak szybko przebiliśmy ten wynik na etapie sprzedaży. Wspaniale jest widzieć, jak bardzo nasz zespół mobilizuje fanów, zarówno w regionie, jak i poza nim."

Nowy rekord frekwencji w Bundeslidze został ustanowiony zaledwie kilka tygodni temu, przy 23 000 kibiców, podczas otwarcia sezonu pomiędzy Eintrachtem Frankfurt i Bayernem Monachium. Czy uważasz, że jest to osiągalny cel również dla VfL?

Dr Schumacher: "Tak, zdecydowanie. Daliśmy już jasny sygnał, mając ponad 22 000 widzów w meczu przeciwko Barcelonie, chociaż nie powinniśmy ignorować różnych podstawowych okoliczności. W dużym mieście, takim jak Frankfurt, za którym znajduje się region Ren-Men, istnieje znacznie większy potencjał niż w wielu innych lokalizacjach w lidze. Jesteśmy bardzo zadowoleni z rozwoju naszej frekwencji. Od wielu lat mamy najlepszą średnią frekwencję w kobiecej Bundeslidze na Stadionie AOK. Jesteśmy z tego dumni.”

Liczba widzów na stadionach to jedno, a oglądalność w telewizji to drugie. Przynajmniej na poziomie klubowym nie było jeszcze zauważalnej poprawy w kobiecej piłce nożnej.

Dr Schumacher: "Tutaj również nastąpił postęp, a mecze kobiecej Bundesligi FLYERALARM są coraz częściej transmitowane w telewizji publicznej. Ważne jest, aby istniała odpowiednia równowaga między telewizją płatną a niekodowaną. Udało się to osiągnąć dzięki nowej dystrybucji praw medialnych z sezonu 2023/24."

Wracając do meczu z Bayernem: na co najbardziej czekasz?

Dr Schumacher: "Jestem pewien, że będzie to wspaniałe wydarzenie, ze świetną oprawą tego ważnego meczu."

Źródło: vfl-wolfsburg.de

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także:

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram