Napisane:  poniedziałek, 22 maja 2023, 14:57 przez: Przemysław Lewandowski

Show zmienników we Freiburgu [+SKRÓT]

Wilki przegrały swój ostatni mecz wyjazdowy z zespołem SC Freiburg.

Wilki musiały pogodzić się z porażką z zespołem SC Freiburg, kończąc mecz wynikiem 2:0 (0:0) - i tym samym odpadając z wyścigu o miejsce w tabeli, które premiuje udziałem w międzynarodowych rozgrywkach. Wynik spotkania rozstrzygnęło dwóch rezerwowych: Christian Günter (71 minuta) i Nils Petersen (75 minuta), którzy trafiali do siatki po upływie zaledwie kilku minut od wejścia na boisko. Nicolas Höfler z Freiburga zobaczył w doliczonym czasie gry czerwoną kartkę.

W 34 kolejce Bundesligi, Zielono-Biali zmierzą się z Herthą BSC. Mecz odbędzie się w najbliższą sobotę, 27 maja (rozpoczęcie o 15:30).

Zmiany w składach:

W porównaniu ze spotkaniem z Hoffenheim, trener VfL Niko Kovac dokonał tylko jednej zmiany: Yannick Gerhardt zastąpił w środku pola Mattiasa Svanberga, który z kolei zasiadł na ławce rezerwowych. W stosunku do przegranego meczu z Unionem Berlin (i trzeciej porażce z rzędu), trener gospodarzy Christian Streich postawił aż na pięciu nowych zawodników w wyjściowej jedenastce Freiburga. Kenneth Schmidt, Philipp Lienhart, Roland Sallai, Maximilian Eggestein i Noah Weißhaupt weszli w miejsca Kilianna Sildilli (nie znalazł się w składzie), Manuela Gulde, Lukasa Küblera, Yannika Keitela i Güntera (wszyscy na ławce rezerwowych). Ofensywa SC pozostała niezmieniona.

Przebieg meczu:

Gra od początku toczyła się bardzo intensywnie, a żadna ze stron nie oddawała pola do gry. Wilki w początkowej fazie nie pozwalały gospodarzom na rozwinięcie się z mocnym kontr-pressingiem. Chwilę potem gospodarze zaczęli atakować: najpierw strzał z dystansu (12 minuta), następnie próba Vincenzo Grifo (13 minuta), a 10 minut później akcja Lucasa Hölera (23 minuta). Uważny Koen Casteels bronił dostępu do bramki, ale drużyna z piątego miejsca w tabeli zaczęła coraz częściej prezentować swoje umiejętności. Przed doskonałą okazją znalazł się ponownie Grifo, jednak Sebastiaan Bornauw potężnym wślizgiem uniemożliwił drużynie z Freiburga objęcie prowadzenia. Sport-Club kontynuował posuwanie się naprzód, co chwilę później doprowadziło do kolejnego uderzenia z dystansu w wykonaniu Lienharta (27 minuta). Wilki pozostawały bez żadnych akcji ofensywnych. Stopniowo jednak VfL zaczął sprawiać, że gra stawała się coraz bardziej zrównoważona, a to zaowocowało świetną kombinacją przed bramką rywali (41 minuta), która niestety pozostała ostatecznie bez wykończenia. Bez trafień, za to z większymi szansami dla gospodarzy - pierwsza połowa dobiegła końca.

Za sprawą groźnego strzału Nmechy (49 minuta), Zielono-Biali wyraźnie zasygnalizowali, że po zmianie stron postanowili zagrać bardziej ofensywnie. Jednak dla obu drużyn większość zmagań rozstrzygała się przed polami karnymi, a najbardziej niebezpieczne sceny rozgrywały się po stałych fragmentach gry. Najpierw z rzutu wolnego spudłował Matthias Ginter (55 minuta), a następnie dwukrotnie głową uderzał Höfler (66 i 68 minuta). Bardzo mocno zaangażowany tego dnia w grę Casteels ponownie musiał zainterweniować przy próbie główki Lienharta (69 minuta). SC Freiburg został finalnie nagrodzony za swój wielki wysiłek. Dwóch rezerwowych zawodników Günter (71 minuta) i Petersen (75 minuta) zapewniło jedenastce gospodarzy prowadzenie. Ten ostatni, po ponownym podaniu wybitnie dogrywającego Sallai, mógł nawet odnotować dublet, jednak jego uderzenie głową zostało anulowane po wcześniejszym faulu (80 minuta). Wynik utrzymał się do końca, a VfL Wolfsburg został pokonany.

Bramki:

1:0 Günter (71.): To było szybkie! Będąc na boisku zaledwie od kilku sekund, Günter odbiera podanie od Sallai. Reprezentant i kapitan SC strzela z dystansu - i ma to szczęście, że piłka odbija się od pięty Bornauwa, a następnie trafia za plecy leżącego już na ziemi Casteelsa. To pierwszy gol w sezonie dzisiejszego rezerwowego kapitana.

2:0 Petersen (75.): Sallai znów podaje - i kolejny rezerwowy zdobywa bramkę! W swoim ostatnim meczu u siebie, Petersen znajduje się na właściwej pozycji i domyka dośrodkowanie posłane z lewej strony boiska. To ciężki, podwójny cios dla Wilków!

Reakcje trenerów:

Niko Kovac: "Przez 70 minut był to wyrównany mecz, ale ostatnie 20 minut zrobiło różnicę. W rezultacie Freiburg zasłużenie wygrał mecz, a my zasłużenie przegraliśmy. Źle broniliśmy bramek, a szczególnie pechowo straciliśmy pierwszą z nich. Po zmianie wyniku na 0:1 nie udało nam się już podnieść."

Christian Streich: "Nigdy nie zapomnimy tej gry. Nie wiem, jak to będzie bez Nilsa Petersena w szatni. Często wchodził z ławki, zawsze wnosząc ze sobą same korzyści dla zespołu. Pozostaniemy w kontakcie na całe życie."

Składy i statystyki:

SC Freiburg: Flecken – K. Schmidt (70. Günter), Ginter, Lienhart – Sallai (90. Schmid), M. Eggestein, Höfler, Weißhaupt (70. Kübler), Doan (70. Petersen), Grifo - Höler (90.+1 Jeong)

Ławka rezerwowych: Uphoff (BR), Gulde, Keitel, Gregoritsch

VfL Wolfsburg: Casteels – Bornauw, Guilavogui, van de Ven – Baku, Arnold (82. Svanberg), Kaminski (82. Paredes), F. Nmecha, Gerhardt – Wimmer (57. Waldschmidt), Wind (82. Marmoush)

Ławka rezerwowych: Pervan (BR), Cozza, Fischer, Franjic, Pejcinovic

Bramki: 1:0 Günter (71.), 2:0 Petersen (75.)

Żółte kartki: Sallai / Wind, Wimmer, Gerhard

Wydarzenie szczególne: Höfler otrzymał czerwoną kartkę za sfaulowanie Waldschmidta (90.+2)