Napisane:  piątek, 30 czerwca 2023, 12:30 przez: Przemysław Lewandowski

Siersleben pozostaje w Heidenheim

Środkowy obrońca sfinalizował transfer do drużyny nowicjuszy Bundesligi.

Tim Siersleben nie powróci do VfL Wolfsburg w najbliższej przyszłości. 23-letni środkowy obrońca przeszedł na stałe do 1. FC Heidenheim, po spędzeniu ostatnich dwóch sezonów na wypożyczeniu w nowo awansowanym zespole Bundesligi. "Tim dokonał tam widocznej poprawy, którą uważnie śledziliśmy" - powiedział dyrektor sportowy VfL, Sebastian Schindzielorz. "Udało nam się znaleźć porozumienie, które odpowiada obu stronom, a także pozostawia nam opcje na przyszłość."

Siersleben dołączył do akademii VfL jako 16-latek, by następnie uzyskać promocję do pierwszej drużyny. Dla dobra jego rozwoju, VfL przed rozpoczęciem sezonu 2021/22 zdecydowało się wypożyczyć go do Heidenheim, gdzie pochodzący z Magdeburga zawodnik szybko wyrósł na kluczowego gracza, występując łącznie w 45 meczach. W ostatnim sezonie Siersleben pomógł Heidenheim zdobyć tytuł Bundesligi 2, wraz z awansem do najwyższej klasy rozgrywkowej.

Zobacz także  Potwierdzono znośne przyjazne

Źródło: vfl-wolfsburg.de

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także:

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram