Napisane:  piątek, 16 września 2022, 12:52 przez: Przemysław Lewandowski

Spotkanie z liderem tabeli

Interesujące fakty dotyczące wyjazdowego meczu Wilków z 1. FC Union Berlin.

VfL złoży wizytę liderom tabeli w najbliższą niedzielę, 18 września (start o 15:30). Union Berlin sprawuje się rewelacyjnie po sześciu kolejkach. Gospodarze są 34 klubem w historii Bundesligi, który znalazł się na szczycie tabeli. Po ewentualnej wygranej z Wilkami, taki stan rzeczy utrzymałby się przynajmniej do początku października - głównie za sprawą nadchodzącej przerwy międzynarodowej. Jednak ostatnim klubem, który był w stanie obronić pierwsze miejsce i nie nazywał się FC Bayern, był właśnie Wolfsburg! Zielono-Biali byli liderami Bundesligi od 2 do 4 kolejki w sezonie 2021/2022.

Więcej danych i faktów:

Statystyka: Pierwsze dwa pojedynki w Bundeslidze pomiędzy Unionem i Wolfsburgiem na stadionie An der Alten Försterei zakończyły się wynikiem 2:2, a ostatnio drużyna Fischera wygrała u siebie 2:0. Oznacza to, że VfL nigdy nie wygrał wyjazdowego meczu pierwszej ligi z tylko dwoma obecnymi klubami Bundesligi: Bayernem Monachium (26 występów gościnnych) i Unionem Berlin (3 występy gościnne).

Aktualny rekord gospodarzy: Ostatnia porażka klubu w Bundeslidze miała miejsce 19 marca 2022 roku, przegraną 4:0 w Monachium - gdzie obecni liderzy ligi zagrają ponownie dopiero pod koniec lutego 2023 roku. Union jest niepokonany od 13 meczów Bundesligi w obu sezonach (9 zwycięstw, 3 remisy), dłużej niż jakakolwiek obecnie inna drużyna, co stanowi także aktualny rekord klubu. Dla porównania: VfL nigdy nie przetrwał bez porażki więcej niż 11 meczów Bundesligi - nawet w mistrzowskim sezonie 2008/2009.

Dobrze biegające drużyny: Union jest najlepiej biegającą drużyną w Bundeslidze (117,3 km na mecz), podczas gdy Wolfsburg jest numerem jeden w lidze, jeśli chodzi o biegi szybkościowe. Pod tym względem Berlin plasuje się na drugim miejscu.

Trzy zjazdy: W drużynie Unionu znajdują się obecnie trzy (młode) Wilki: szef obrony Robin Knoche grał w VfL przez 15 lat (2005-2020), awansując z chłopca do podawania piłek na szczebel profesjonalnego piłkarza (183 występy w Bundeslidze, 12 goli). Z kolei środkowy obrońca Paul Jaeckel (2015-2018 w VfL, 3 występy w pierwszej lidze) brał udział w każdym z poprzednich sześciu meczów ligowych Unionu. Trzeci w grupie jest pomocnik Paul Seguin (2011-2019 w VfL, 29 meczów w barwach Zielono-Białych).

Długodystansowiec: Maximilian Arnold jest jedynym zawodnikiem Wolfsburga, który wystąpił we wszystkich sześciu pojedynkach Bundesligi z Unionem, uczestnicząc w zdobyciu bramek w każdym sezonie (2019/2020, 2020/2021 i 2021/2022).

Uwaga na Beckera: Sheraldo Becker, obecny najlepszy strzelec Bundesligi (z pięcioma golami i dwiema asystami), odnotował po jednym trafieniu w każdym z dwóch meczów domowych przeciwko Wolfsburgowi.

Źródło: vfl-wolfsburg.de

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także:

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram