Napisane:  sobota, 21 stycznia 2023, 23:13 przez: Przemysław Lewandowski

Stroot: "Jestem bardzo zadowolony"

Trener kobiecej drużyny VfL, Tommy Stroot, wyciągnął po zgrupowaniu pozytywne wnioski.

Wilczyce spędziły dziewięć dni w Portugalii, aby położyć podwaliny pod udany rok 2023. Zanim zespół wrócił w piątek do domu, trener Tommy Stroot zorganizował spotkanie z mediami i odpowiedział na pytania dotyczące…

…zgrupowania: "Mogliśmy popracować nad obszarami, które nas interesowały. To było dla nas bardzo ważne. W sumie stworzyliśmy sytuację, w której większość zawodniczek opuszcza obóz w dużo lepszej formie niż przed przyjazdem. Jestem bardzo zadowolony z tego zgrupowania. Było ono również ważne ze względu na nasze relacje między treningami. Mieliśmy dużo czasu dla siebie poza boiskiem, co jest bardzo cenne. Do tego pogoda była idealna i mogliśmy pracować w inny sposób niż w Wolfsburgu."

…skupieniu się na sesjach treningowych: "Pracowaliśmy nad jeszcze większą elastycznością w naszej grze. Chcemy to wykorzystać w naszych następnych meczach towarzyskich. Nasza forma w grze defensywnej była kolejnym punktem, któremu się przyjrzeliśmy. Widziałem wiele dobrych rzeczy, ale były też pewne szczegóły, które nie poszły tak dobrze. Zwróciliśmy większą uwagę na mniejsze szczegóły, ponieważ chcemy wprowadzić poprawki i zobaczyć, jak wszystko się rozwinie. Ogólnie rzecz biorąc, udało nam się uzyskać wiele istotnych spostrzeżeń."

…stanie, w jakim znajduje się jego zespół: "Początkowo ważne było dla nas, aby mieć poczucie, w jakiej byliśmy formie. Z zawodniczkami mamy do czynienia indywidualnie. Pewne elementy budujemy stopniowo i wykorzystamy nasze najbliższe mecze towarzyskie, aby nas pokierowały. Chcemy zobaczyć kolejne kroki w naszym rozwoju, jednocześnie zachowując przy tym ostrożność."

…konkurencji o miejsca: "Rozwijamy się w taki sposób, że nie mamy rywalizacji o miejsca, ale wspólny cel. Tak to wygląda po tym zgrupowaniu. Zawodniczki są w pełni zaangażowane, akceptują swoje role i chętnie uczestniczą w każdej sytuacji - to coś naprawdę wyjątkowego. Jednocześnie pilnujemy, aby każda piłkarka była w formie, aby dać sobie jak najwięcej opcji. Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że zawsze istnieje pewna rywalizacja o miejsca, ale ta kwestia została już rozwiązana w pierwszej połowie sezonu."

Źródło: vfl-wolfsburg.de

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także:

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram