Napisane:  czwartek, 2 lutego 2023, 12:56 przez: Przemysław Lewandowski

Stroot: "koncentracja na tu i teraz"

Tommy Stroot przed wyjazdowym meczem z SC Freiburg.

Kobiecy zespół VfL rozpocznie powrót do rozgrywek od wyjazdowego meczu z zespołem SC Freiburg. Spotkanie odbędzie się w najbliższą sobotę, 4 lutego, o 14:00. Co ciekawe, rok 2023 rozpoczyna się podsumowaniem - ostatnią kolejką pierwszej połowy sezonu w kobiecej Bundeslidze FLYERALARM.

Ekipa VfL pojedzie do Freiburga dzień przed meczem, w piątek. Przed wyjazdem trener Tommy Stroot wziął udział w konferencji prasowej i odpowiedział na pytania mediów, mówiąc o…

...sytuacji kadrowej: "Lisa Weiß znajduje się w ostatniej fazie przygotowań po problemach z kolanem. Spodziewamy się jej powrotu na boisko w przyszłym tygodniu. Wszystkie pozostałe zawodniczki są dostępne."

…fazie przygotowawczej: "Bardzo się cieszę, że mogliśmy popracować nad rożnymi treściami i dalej rozwijać pewne elementy. Jednym z celów było uzyskanie szerokiego obrazu struktury naszej drużyny. Kogo najlepiej umieścić na danej pozycji, biorąc pod uwagę cechy zawodniczki? Sprawdziliśmy to - ze wszystkimi zaletami i wadami. Zdaliśmy sobie również sprawę z pewnych rzeczy, których nie zrealizujemy. Miało to kluczowe znaczenie względem podejmowania właściwych decyzji w grach opartych na rywalizacji. Skupiliśmy się na szczegółach i myślę, że widzieliśmy wiele pozytywnych aspektów, na przykład w pressingu. Byliśmy w wielu momentach jeszcze szybsi, jeszcze bardziej agresywni, jeszcze wyraźniejsi. W fazach przygotowań okazało się, że jesteśmy bardziej zorganizowani i agresywni, niż w poprzednich meczach. Takiego podejścia potrzebujemy w niektórych grach, szczególnie gdy przeciwnik jest zwarty. Mam tutaj na myśli chociażby zremisowany mecz ze Slavią Praga. Jednocześnie musimy też przewidywać, co czeka nas na najwyższym poziomie, między innymi w ćwierćfinale Ligi Mistrzyń. Wszystkie te tematy złożyły się na mix naszych przygotowań, a rezultat zobaczymy w nadchodzących tygodniach i miesiącach. Oczywiście to jeszcze nie koniec. Jesteśmy dopiero na początku tego, co założyliśmy sobie na treningach."

…przeciwniczkach i celach: "Wiemy, co nas czeka, chcemy więc dominować i podejmować właściwe decyzje, będąc w posiadaniu piłki. Chcę widzieć też energię, po każdej zmianie. To jednak tylko podstawy, których oczekujemy od naszych zawodniczek - a doskonale wiemy, że kobiety z Freiburga odznaczają się indywidualnymi cechami, takimi jak określone tempo i pomysł, jak wczuć się w sytuację. Musimy się na to przygotować. Mimo to patrzymy przede wszystkim na własną grę."

…trenerce Freiburga, Theresie Merk: "Theresa robiła dobre i uporządkowane wrażenie we wszystkich swoich dotychczasowych pracach. Pozwala swoim zespołom grać w piłkę według jasnych pomysłów, które można rozpoznać dopiero po pewnym czasie. To jest jakość. Cechą jej drużyn jest również zmiana pewnych rzeczy, co wymusza na przeciwnikach szybkie reakcje. Nie mogę się doczekać spotkania z tak wzorcowym zespołem SC Freiburg."

…braku zmian w składzie: "To była świadoma decyzja. Chcieliśmy, aby skład pozostał jednością i jestem pewien, że skorzystamy na tym również w drugiej połowie sezonu. Oczywiście kilka stron odgrywa pewne role, ale wszystkie zawodniczki, które tutaj pozostały, są zadowolone z pobytu - pomimo wszystkich opcji i pomysłów, które się przewinęły. Bycie częścią tej grupy i wspólne dążenie do wielkich celów to coś wyjątkowego."

…sytuacji w lidze: "Liga jest i pozostanie dla nas dużym wyzwaniem. Widzimy drużyny o wysokiej jakości - Bayern ewoluuje, Frankfurt również. Przetrwanie tej konkurencji nie jest oczywistością. Musimy więc przygotować się na różne sytuacje. Zdajemy sobie na przykład sprawę z tego, że ćwierćfinał Ligi Mistrzyń odbędzie się w okolicach meczu ligowego z Bayernem Monachium. Wiemy więc, jak daleka pozostaje droga do zdobycia ewentualnego tytułu. Dlatego ważnym jest, aby zawsze koncentrować się na tu i teraz."

Źródło: vfl-wolfsburg.de

Zobacz także  Waldschmidt, aby zostać w Köln

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także:

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram