Napisane:  środa, 18 stycznia 2023, 09:22 przez: Przemysław Lewandowski

Stroot: "okoliczności są odpowiednie"

Trener Wilczyc Tommy Stroot bierze udział w swoim drugim kursie trenerskim.

Do najbliższego czwartku kobiecy zespół VfL Wolfsburg będzie musiał radzić sobie na obozie treningowym w Algarve bez Tommy'ego Stroota. Trener Zielono-Białych jest jednym z 16 trenerów biorących udział w kursie Pro License, który rozpoczyna się w poniedziałek we Frankfurcie. 34-latek przez następne 13 miesięcy będzie regularnie odwiedzał kampus DFB i w tym okresie będzie często nieobecny przy klubowych obowiązkach. Stroot wyjawił w wywiadzie swoje oczekiwania względem podjętego kursu i wyjaśnia, w jaki sposób VfL poradzi sobie pod jego nieobecność.

Tommy, obecnie nie potrzebujesz licencji Pro, aby pracować w kobiecej Bundeslidze FLYERALARM. Licencja A, którą już posiadasz, w zupełności wystarczy. Jakie były Twoje motywacje, aby zdobyć najwyższą możliwą licencję?

Tommy Stroot: "Zawsze chcę się rozwijać i szukać okazji do poszerzania swoich horyzontów. Po prostu ważne jest dla mnie, aby ciągle móc uzupełniać swoją wiedzę o nowe informacje. Od jakiegoś czasu myślałem o zdobyciu licencji Pro, ale okoliczności musiały być odpowiednie. Teraz są."

Zdobywałeś tytuły w Holandii i Niemczech, co z tej perspektywy czyni Cię bardziej utytułowanym niż większość instruktorów. Czego konkretnie może jeszcze nauczyć się trener odnoszący takie sukcesy?

Stroot: "To pytanie mnie nie martwi. Uczenie się przez całe życie jest dla mnie po prostu ważne - tak już mam. Nie chcę stać się gotowym produktem, wolę wciąż zdobywać świeżą wiedzę poprzez doświadczenie.”

Przed świętami miała już miejsce sytuacja, kiedy klub musiał sobie poradzić pod Twoją nieobecność - choć mimowolnie. Mówimy o Twojej chorobie podczas meczu Ligi Mistrzów z zespołem St. Pölten. Tym razem będzie to więcej niż jedno spotkanie. Czy wiesz już, jakie procedury zostaną wprowadzone?

Stroot: "Wszystkie role i zadania podzieliliśmy w jasny sposób, co zresztą było również podstawą naszego podejścia do gry z St. Pölten. Chociaż chciałbym tam być, ten mecz był korzystnym doświadczeniem dla całego zespołu trenerskiego i takim, które nam bardzo pomoże w przyszłości."

Kursy trenerskie obejmowały kiedyś staż w profesjonalnym klubie. Czy tak jest również w przypadku licencji Pro? Czy możesz powiedzieć coś więcej o kursie?

Stroot: "Będę odbywał praktyki w kraju i za granicą, to już potwierdzone. Nie mogę jednak jeszcze powiedzieć nic więcej."

Źródło: vfl-wolfsburg.de

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także:

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram