Napisane:  czwartek, 21 października 2021, 18:40 przez: Redakcja

Szef St. Pölten: Wolfsburg chce zapłącić za pracę Schlaudraff'a

Jan Schlaudraff mógłby zostać dyrektorem sportowym austriackiego drugoligowego klubu St. Pölten. Jego partner VfL Wolfsburg, sfinansowałby byłego pracownika. Szef klubu Schwarzl jest wdzięczny, ale mówi też: „To my decydujemy, którą drogą mamy podążać, nie Vfl”.

Dla Jana Schlaudraffa przyszłość zawodowa może znajdować się w Austrii - z partnerem kooperacyjnym VfL SKN St. Pölten, gdzie młodzi piłkarze Wolfsburga powinni się rozwijać. Ostatnio pojawiły się pogłoski, że 38-latek będzie szefem sportu w austriackim klubie drugiej ligi .

Klub partnerski, VfL, Austria – w tej konstelacji, to zrozumiałe, że Schlaudraff oglądał w środę mecz VfL Youth League na RB Salzburg , obok niego Francicso Coppi, dyrektor administracyjny Akademii VfL, i Schmadtke. Prawdopodobnie Schlaudraff rozpocznie pracę w St. Pölten. Szef klubu Helmut Schwarzl potwierdził Niederösterreichische Nachrichten, że VfL zaoferował finansowanie Schlaudraff dla St. Pölten – ale podkreślił: „My decydujemy, którą drogą iść. To tylko oferta z Wolfsburga, za którą jesteśmy bardzo wdzięczni.”

W ciągu najbliższych kilku dni, być może w tym tygodniu, ma zostać podjęta decyzja o nowej strukturze zarządzania St. Pölten - i wtedy może być dwóch następców dyrektora generalnego Martina Blumauera, jednego dla biznesu i jednego dla sportu. A tym ostatnim może być Schlaudraff.

To zintensyfikowałoby współpracę z klubem z Wolfsburga, która dla Schwarzla jest już „doskonała, partnerska i na równych prawach”. Jasne jest również: „Bez umowy z Wolfsburgiem byłoby bardzo, bardzo trudno ekonomicznie.” Z Lino Kastenem, Ulyssesem Llanezem i Yoon-Sang Hongem trzema talentami z Wolfsburga, którzy są zakontraktowani w klubie z Austrii".

W tej chwili zdegradowane St. Pölten jest na dziesiątym miejscu z czterema zwycięstwami z jedenastu meczów w drugiej lidze, która składa się z 16 klubów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także:

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram