Napisane:  czwartek, 28 grudnia 2023, 14:21 przez: Redakcja

Szef Volkswagena na meczu z Bayernem

Szef koncernu Volkswagen, Oliver Blume, wraz z czterema pracownikami był na meczu wyjazdowym z Bayernem Monachium.

„Z szefem na piłkę nożną” - tak brzmiała nazwa akcji zainicjowanej przez dział sportowej komunikacji Volkswagena, na którą zgłosiło się około 1700 pracowników. Ostatecznie czterech szczęśliwych zwycięzców z załogi koncernu Volkswagen mogło cieszyć się z wyjątkowego doświadczenia. W środę odwiedzili oni razem z szefem koncernu Oliverem Blume mecz z Bayernem Monachium, kibicując z loży VIP Areny Volkswagena drużynie Wilków.

EKSKLUZYWNE OPOWIEDZIE STADIONU PRZEZ MARCELA SCHÄFERA

Na propozycję działu sportowej komunikacji Blume zareagował z entuzjazmem: „To była świetna idea. Tego rodzaju wydarzenia sprawiają mi dużą radość. Lubię oglądać piłkę nożną, zwłaszcza w takich meczach. Spędzenie czasu z czwórką zwycięzców było wspaniałe, mieliśmy bardzo dobre rozmowy i miły wspólny wieczór”. Zaraz po powitaniu czterech kolegów, Stelli Gernuks, Larsa Schönfeldera, Stephana Schauzu i Georga Samartzisa, na nich czekały dwa punkty kulminacyjne. Najpierw odbyła się ekskluzywna wycieczka po wnętrzach stadionu, prowadzona przez Marcela Schäfera, dyrektora sportowego VfL. Miejsca takie jak strefa mieszana, gdzie zwykle dziennikarze zbierają wypowiedzi zawodników, tunel dla graczy czy „święty trawnik” - to wszystko było niepowtarzalnym przeżyciem dla zwycięskiej czwórki. „Stanie tak blisko boiska to coś wspaniałego. Zawsze będę to pamiętać”, podkreśliła Gernuks z Innovation Center Europe.

TRZYMANIE KCIUKÓW W STREFIE VIP

Mecz grupa oglądała wspólnie w strefie VIP. Po tym, jak Bayern objął prowadzenie 2:0 po bramkach Jamala Musiali i snajpera Harry'ego Kane'a, tuż przed przerwą Maximilian Arnold wprowadził trochę napięcia. Po jego efektownym trafieniu Wilki nabrały wiatru w żagle w drugiej połowie. „Remis wisiał w powietrzu w drugiej połowie, ale ostatecznie nam się nie udało”, powiedział Samartzis (dział start-upów Volkswagen Samochody Użytkowe). Sebastian Rudolph, szef komunikacji Volkswagena i członek prezydium rady nadzorczej VfL Wolfsburga, mimo wszystko pochwalił Wilki za odważną grę: „Oczywiście ucieszyłbym się, gdyby VfL dzisiaj nagrodził się za świetną grę w drugiej połowie. Ale drużyna dała z siebie wszystko, a Bayern to po prostu klasowa ekipa”, powiedział.

„SUPER UCZUCIE”

Pomimo porażki wszyscy czterej zwycięzcy podkreślali, że wracają do domu z „super uczuciem”. „Bardzo cieszę się, że mogłem poznać osobiście Olivera Blume. Można było z nim rozmawiać o wszystkim. Był bardzo zainteresowany, dużo pytał”, powiedział Schönfelder (dział produkcji specjalnej i modelarstwa). Schauzu (dział zakupów inżynieryjnych) wyraził się podobnie: „Poznawanie Olivera Blume w tak prywatnej atmosferze bardzo mi się podobało. To było niepowtarzalne doświadczenie. Bardzo cieszyłem się z tego wieczoru”. Gerd Voss, szef działu sportowej komunikacji, odbił piłeczkę: „To byli wspaniali koledzy, którzy świetnie się zaangażowali. Dziękuję wszystkim, którzy włożyli dużo wysiłku, aby sprawić zwycięzcom niezapomniane przeżycie”.

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także:

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram